کشف غافلگیرکننده یک خانه

به گزارش مجله تانی بای، باستان شناسان زمانی که مشغول کاوش در یکی از محوطه های باستانی جنوب آتن بودند به اکتشاف غافلگیرکننده ای دست پیدا کردند. این گروه از باستان شناسان ویرانه های یک خانه بزرگ متعلق به قرن نهم یا دهم پیش از میلاد (عصر آهن یونان) را کشف کردند.

کشف غافلگیرکننده یک خانه

این خانۀ حدودا 3000 ساله اخیرا در محوطه ای از دل خاک بیرون کشیده شد که در دوران باستان مکان رایجی برای استخراج نقره بود. بقایای این خانه در مکانی غیرمنتظره و در محوطه ای کشف شد که فقط 20 متر با نزدیکترین ساحل فاصله داشت. این یعنی سطح دریا باید 3000 سال پیش، در این منطقه کمتر بوده باشد. در قرن هشتم قبل از میلاد، ساکنان این منطقه، ساختمان های خود را در بالای یک فلات با ارتفاع 20 متر ساخته اند که نشان دهنده افزایش سطح دریا در این دوره است.

پیش از این نیز چند مورد ویرانه باستانی شگفت آور در شبه جزیره آتیکا در اطراف آتن کشف شده بود، اما این قدیمی ترین بنای به جای مانده از این دوره تاریخی است که تا به امروز در این منطقه کشف شده است. از دیگر اکتشافات باستان شناسی مهم این مکان به کشف یک سکونتگاه بزرگ شامل خانه، کارگاه، عبادتگاه، تماشاخانه و گورستان متعلق به عصر برنز میسنی ها می توان اشاره کرد.

میسنی ها نخستین تمدن واقعاً پیشرفته یونانی را در سرزمین اصلی یونان ایجاد کردند تا پایه و اساس تمدن یونانی عصر آهن بعدی که در این منطقه به وجود آمد، تشکیل شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2216

به "کشف غافلگیرکننده یک خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف غافلگیرکننده یک خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید