گوگل اطلاعات اپلیکیشن های رقیب را به صورت مخفیانه جمع آوری می کند

به گزارش مجله تانی بای، بر اساس گزارش منتشر شده در سایت The Information، گوگل برای بهبود اپلیکیشن های خود داده های مربوط به اپلیکیشن های رقیب را جمع آوری می کند و آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

گوگل اطلاعات اپلیکیشن های رقیب را به صورت مخفیانه جمع آوری می کند

ظاهرا گوگل این داده ها را در سرویس Android Lockbox ذخیره می کند. گوگل می گوید این سرویس در وهله اول مربوط به مدیریت اپلیکیشن های فعال در پس زمینه سیستم است. گوگل اشاره کرده که این اطلاعات به طور آزادانه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در دسترس است اما دید آن ها محدود به محصولات خودشان است.

اما چرا این موضوع اهمیت زیادی دارد؟ اول از همه چنین کاری به گوگل اجازه می دهد تا طبق داده هایی که صرفا برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها قابل مشاهده است، تصمیمات مهمی را اتخاذ کند. به عنوان مثال، در گزارش موردنظر آمده گوگل از اطلاعات اپلیکیشن TikTok برای درک چگونگی و زمان راه اندازی یک برنامه رقیب در بازار هند استفاده کرده است. همچنین گزارش شده که این شرکت داده های مربوط به سرویس های ایمیل رقیب جیمیل و همچنین اینستاگرام و فیسبوک را مورد بررسی قرار داده است.

گوگل با بهره گیری از داده های مربوط به دیگر کیبوردها می تواند کیفیت Gboard را بهبود ببخشد یا Google Keep می تواند از داده های مربوط به اپلیکیشن های رقیب بهره مند شود. روی هم رفته گوگل می تواند از این اطلاعات برای بهبود محصولات خود یا کشف فرصت های تجاری بالقوه استفاده کند.

از یک طرف گوگل می تواند بگوید که به عنوان توسعه دهنده اندروید حق دارد بر نحوه عملکرد اپلیکیشن ها در سیستم عامل خود نظارت کند. اما بهره گیری از این داده ها می تواند به عنوان یک رفتار ضد رقابتی دیده شود. بحث عملکرد ضد رقابتی گوگل بارها در مناطقی مانند اتحادیه اروپا، هند و روسیه مطرح شده و حالا شاید در آمریکا هم با چنین معضلی روبرو شود. گوگل تا حالا میلیاردها دلار به دلیل رفتارهای ضد رقابتی جریمه شده ولی معلوم نیست آیا این افشاگری جدید منجر به مسائل قانونی بیشتری می شود یا نه.

  • هر آنچه درباره دسترسی های اپلیکیشن در اندروید باید بدانید

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1090

به "گوگل اطلاعات اپلیکیشن های رقیب را به صورت مخفیانه جمع آوری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل اطلاعات اپلیکیشن های رقیب را به صورت مخفیانه جمع آوری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید