یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای بین ایران و بولیوی امضا شد

به گزارش مجله تانی بای، یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای بین ایران و بولیوی در زمینه ظرفیت سازی فناوری های پیشرفته امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای بین ایران و بولیوی امضا شد

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله تانی بای، در سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بولیوی، سند یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای جمهوری اسلامی ایران و دولت بولیوی توسط ظریف و دیه گو پاری وزیر امور خارجه بولیوی به امضا رسید.

در این یادداشت تفاهم ، طرف ایرانی متعهد شد تا دانش فنی فناوری نانو را به واسطه ایجاد رشته کارشناسی ارشد و دکتری فناوری نانو و همچنین تاسیس آزمایشگاه تخصصی نانو در دانشگاه امی بولیوی در چارچوب همکاری توسعه ای جنوب - جنوب امضاء کند.

در مراسم امضای این یادداشت تفاهم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران با افتخار آماده به اشتراک گذاشتن دستاوردهای خود با ملت هایی است که پیشرفت خود را به کشورهای حامی یکجانبه گرایی پیوند نزده اند و در فربه تر شدن نظام سلطه نقشی ایفا نمی نمایند.

وزیر خارجه کشورمان اضافه نمود: راز پیشرفت و توسعه کشورهایی که مصمم به حفظ استقلال خود در جهانی که کشورهای استعماری، سعی در تعمیق وابستگی سایر کشورها را دارند، چشم فروبستن از حمایت های مشروط این کشورها و اعتماد به ظرفیت های داخلی و همچنین به مشارکت گذاشتن ظرفیت های خود با کشورهای همسو است.

ظریف ادامه داد: سیاستی که جمهوری اسلامی ایران از چهار دهه قبل تاکنون و پس از انقلاب اسلامی در پیش گرفته و خوشبختانه با همین رویکرد پیروز به کسب دستاوردهای شگرفی در حوزه های مختلف دفاعی، هسته ای و علمی و فناوری شده است. تا جایی که، علیرغم اعمال فشارهای گوناگون و سنگین 40 ساله از سوی کشورهای سلطه طلب، همچنان با اقتدار درحال پیمودن قله های پیشرفت و توسعه می باشد.

این برنامه همکاری با هدف توانمندسازی و تربیت نخبگان بولیویایی در حوزه نانو و فراوری مشترک محصولات دانش بنیان نانویی و همچنین تجاری سازی آن در منطقه آمریکای لاتین به اجرا درخواهد آمد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 207

به "یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای بین ایران و بولیوی امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت تفاهم همکاری های توسعه ای بین ایران و بولیوی امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید