10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند

به گزارش مجله تانی بای، شاید با خودتان فکر کنید امن ترین جایی که می توانید از تمام خوراکی ها نگهداری کنید یخچال خانه است در صورتی که با قرار دادن برخی از مواد غذایی در یخچال باعث زودتر خراب شدن آن ها می شوید.

10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، شاید با خودتان فکر کنید امن ترین جایی که می توانید از تمام خوراکی ها نگهداری کنید تا مانع از خراب شدن و فاسد شدن ان ها شوید یخچال خانه است. در صورتی که با قرار دادن برخی از مواد غذایی در یخچال باعث زودتر خراب شدن آن ها می شوید.

1. موز: موز ها به دو دلیل نیاز به جای گرم دارند: 1. اگر موز های سبز و نارس را انتخاب کرده اید گرما می تواند به رسیدن و پخته شدن ان ها کمک کند. 2. نور و هوا در جلوگیری از لک شدن و پوسیدگی موز ها بسیار موثر هستند.

2. قهوه: هیچگاه از قهوه در یخچال نگهداری نکنید، زیرا بوی تمام مواد خوراکی دیگر را به خود جذب می کند و طعم آن هم تغییر می کند از قهوه در ظرف در بسته و به دور از نور خورشید نگه داری کنید.

3. گوجه فرنگی: دمای اتاق بهترین دمایی است که می توانید از گوجه فرنگی های خود نگه داری کنید، زیرا دمای سرد یخچال می تواند طعم گوجه فرنگی ها را ازبین ببرد.

4. عسل: بهترین عسلی که می توانید داشته باشید در یک ظرف در دار در یک انبار تاریک و خنک است. نگه داری از عسل در یخچال موجب نامطبوع شدن و سفت شدن بیش از حد آن می شود.

5. سبزیجات تازه: محیط و سرمای یخچال سبزیجات تازه مانند ریحان، رزماری، آویشن و گیاهان ترش مزه را خشک کرده و آب ان ها را ازبین می برد. ساقه این سبزیجات را در اب قرار داده و در دمای اتاق و به دور از نور خورشید نگه دارید.

6. نان: اگر به نان های خشک، سفت و بیات علاقه ندارید پس هرگز از نان در یخچال نگهداری نکنید، زیرا دمای یخچال باعث ازبین رفتن اب و بافت نرم نان می شود.

7. روغن: این ماده هم دقیقا مانند عسل و سبزیجات عمل کرده و از هر نوع روغن پخت و پزی که باشد در یخچال جامد شده و کارایی ان پایین می آید. از روغن در جای خشک و بدون نور نگهداری کنید.

8. خربزه: اگر به فروشگاه های مواد غذایی تازه هم رفته باشید هیچ گاه خربزه و هندوانه را در یخچال مشاهده نمی کنید. دمای سرد باعث یخ زدگی در آن ها می شود. در نتیجه از آن ها در دمای اتاق نگهداری کنید و پس از برش زدن در یخچال بگذارید.

9. سیب زمینی و پیاز: هر دوی این صیفی جات برای نگهداری و سالم ماندن بافتشان نیاز به دمای اتاق دارند. گاز های ساطع شده از یخچال موجب تسریع در خراب شدن آن ها و سرما زدگی می شود.

10. سیر: اگر باز هم به فروشگاه های موادغذایی نگاه کنید متوجه می شوید که سیر تا زمان طبخ شدن نیازی به نگهداری در دمای یخچال ندارد و بهترین دما برای نگهداری از آن دمای اتاق و محیط بدون نور است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1687

به "10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید