40 درصد پمپ بنزین ها در پایتخت آمریکا بنزین ندارند

به گزارش مجله تانی بای، علیرغم آنکه مقامات آمریکایی می گویند توزیع سوخت در شرق آمریکا به حالت طبیعی برگشته، اما همچنان هزاران پمپ بنزین با گذشت سه هفته از حمله سایبری سوختی برای تحویل به مردم ندارند.

40 درصد پمپ بنزین ها در پایتخت آمریکا بنزین ندارند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، امروز شرکت کلونیال گفت که فرایند توزیع سوخت در بزرگ ترین خط لوله انتقال سوخت در این کشور به حالت عادی برگشته است. علی رغم این ادعا، اما همچنان هزاران پمپ بنزین در این کشور بدون سوخت باقی مانده اند.

سه هفته پیش بود که یک گروه هکر ها به خط لوله کلونیال که بزرگ ترین شبکه انتقال سوخت در آمریکا است، حمله کرد و فعالیت آن را حدود یک هفته متوقف کرد. پس از چند روز شرکت کلونیال گفت که پیروز شده فعالیت این خط لوله را به حالت عادی بازگرداند.

بیش از دو هفته است که فعالیت این خط لوله آغاز شده، اما باز هم شاهد آن هستیم که هنوز ساختار توزیع سوخت به خصوص در ایالت های شرق آمریکا از حمله سایبری کمر راست نکرده است، به گونه ای که موسسه گس بادی، اعلام کرده که آمار همین چند ساعت پیش نشان می دهد 40 درصد پمپ بنزین ها در پایتخت آمریکا هنوز بنزینی برای ارائه به مردم نداشتند و این رقم در ایالت های دیگر نظیر کارولینای شاقتصادی، جورجیا و کارولینای جنوبی حدود 20 درصد بوده است.

در زمان پیک بحران حدود 16 هزار پمپ بنزین خالی از سوخت بودند که رقم این پمپ بنزین ها که هنوز نمی توانند به مردم سوخت بدهند حالا به 6 هزار واحد رسیده است.

این حمله سایبری همچنین باعث شد تا قیمت سوخت در آمریکا به بالاترین میزان در 7 سال گذشته برسد و با نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی در آمریکا رانندگان این کشور مجبور هستند نرخ بالایی را برای خرید بنزین بپردازند.

ماجرا با پرداخت 5.3 میلیون دلار بیت کوین به هکر ها تمام شد و این هکر ها عملا دست از سر این شبکه خط لوله برداشتند، اما به نظر می رسد سایه بحران هنوز هم از سر این شبکه نرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1646

به "40 درصد پمپ بنزین ها در پایتخت آمریکا بنزین ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد پمپ بنزین ها در پایتخت آمریکا بنزین ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید