آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 90 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش مجله تانی بای، آمارهای تجمیعی اعلام شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان حاکی از این است که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در جهان اکنون به بیش از 90هزار نفر رسیده است.

آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 90 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت ها در اقصی نقاط جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا اکنون (عصر روز پنج شنبه به وقت تهران) از مرز 90هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس این آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به طور مستمر و با استناد به گزارش های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، ایتالیا با بیش از 18 هزار مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا و اسپانیا در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

در بین قاره های جهان نیز بیشترین موارد مرگ ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تا به امروز بالغ بر 60 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 1.55 میلیون نفر اعلام کرده است که بیش از 77 درصد از مبتلایان ساکن آمریکا یا کشورهای اروپایی هستند. آمریکا با ثبت حدود 440هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تا به امروز بالغ بر 340 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.1 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه گیر جهانی اعلام کرده است، تا به امروز در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره های مختلف جهان شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 875

به "آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 90 هزار نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 90 هزار نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید