ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور

به گزارش مجله تانی بای، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تدوین و ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور اطلاع داد.

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگار مجله تانی بای، دکتر علی اصغر مونسان، با اعلام این خبر توضیح داد: در پی شیوع بیماری کرونا در بعضی از استان های کشور و با هدف پیشگری از شیوع این ویروس و احتمال ابتلای گردشگران داخلی و خارجی به کرونا، دستورالعمل پیشگری از شیوع این ویروس از سوی معاونت گردشگری کشور تهیه و به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور ارسال شد.

او اضافه نمود: در این دستورالعمل تمام موارد ایمنی در مورد پیشگری از شیوع ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی به صورت فردی و محیطی به تمام مدیران هتل ها و تأسیسات گردشگری ابلاغ خواهد شد و اجرای دقیق این دستورالعمل در تمام تاسیسات گردشگری لازم الاجرا است.

او افزود: در این دستور العمل که ابتدا به تعریف ویروس کرونا پرداخته و سپس به علائم آن اشاره دارد، راهکارهای پیشگیری از شیوع این ویروس به طور دقیق ذکر شده و به تاسیسات گردشگری سراسر کشور ابلاغ شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: این دستور العمل شامل پنج بخش اهمیت کرونا ویروس در هتل ها، اقدامات لازم برای آمادگی در برابر این بیماری، آموزش پرسنل، کنترل عفونت در هتل ها و اقدامات لازم در برخورد با مسافر بیمار است که رعایت این دستور العمل می تواند به کنترل این بیماری و کاهش شیوع آن در هتل ها و تاسیسات گردشگری یاری کند.

دکتر مونسان ادامه داد: به عنوان مثال کنترل پاسپورت مسافران و شناسایی افرادی که در ماه های اخیر به چین سفر نموده اند، آموزش پرسنل در مورد نحوه شناسایی و برخورد با مسافران مشکوک به بیماری و اقدامات پیشگیرانه، انجام اقدامات کنترل عفونت در هتل، ضدعفونی کردن نقاط در تماس دست مانند کنترل تلویزیون، گوشی تلفن، دستگیره درها و ... با مواد مخصوص، رعایت پروتکل استاندارد شست و شوی دست، ضد عفونی کردن نقاط آلوده فضاهای عمومی مانند میزپذیرش، تلفن عمومی، سرویس های بهداشتی، دکمه های آسانسور به صورت روزانه، نصب ژل های ضدعفونی دست در نقاط مختلف، رعایت بهداشت فردی در هتل توسط پرسنل، تعامل با مراکز بهداشتی درمانی و به روز رسانی مطالعات، جلوگیری از اشتغال پرسنل مشکوک یا مبتلا به بیماری و شست و شوی سرویس بهداشتی کامل و در تمام نقاط با آب گرم و ضدعفونی کردن آن ها با مواد مخصوص از مهمترین مواردی است که در این دستورالعمل درج شده است.

این دستورالعمل در نامه ای از سوی دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مدیران کل میراث فرهنگی 31 استان کشور به منظور ابلاغ به تاسیسات گردشگری و نظارت بر اجرای دقیق آن، ارسال شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 683

به "ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید