ادعای خلع پرچم دو نفتکش به خاطر حمل نفت ایران

به گزارش مجله تانی بای، روزنامه گاردین انگلیس گزارش داد که 2 نفتکش با پرچم جزایر کوک زیر نظر نیوزیلند به خاطر حمل نفت تحریم شده ایران خلع پرچم شده و ثبت این کشتی ها در جزایر کوک لغو شده است.

ادعای خلع پرچم دو نفتکش به خاطر حمل نفت ایران

به گزارش فارس، این کشتی ها نه تنها به دور زدن تحریم های ایران و حمل نفت کشورمان متهم شده اند بلکه کوشش نموده اند تا فرایند طی راستا خود را پنهان نگه دارند.

تا پیش از شیوع کرونا اقتصاد مجمع الجزایر کوک که شامل 15 جزیره در اقیانوس آرام است به وسیله ورود گردشگران بین المللی می چرخید اما پس از شیوع کرونا ماهیگیری و کشتیرانی در حال نقش آفرینی برای تنوع بخشی به منابع درآمدی این مجمع الجزایر هستند.

این فعالیت ها نه تنها به ایجاد اشتغال در سایه کرونا در مجمع الجزایر کوک منجر شده بلکه برای دولت فدرال نیز درآمد داشته است.

جزایر کوک که مجموعاً 17 هزار و 500 نفر جمعیت دارند به وسیله ارائه پرچم خود به کشتی ها و ثبت آنها با مشکل جدی در سیاست خارجی خود روبرو شده است.

سال گذشته لابی موسوم به آمریکا علیه ایران در نیویورک با ارائه تصاویر ماهواره ای به مقامات کشتیرانی جزایر کوک مدعی شدند که سه نفتکش در حال انتقال پنهان نفت ایران بوده اند.

این لابی مدعی شده که این نفتکش ها به صورت رادار خاموش در حال دور زدن تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و انتقال نفت کشورمان بوده اند.

نشریه لویدز هم مدعی شده است که طی سال های گذشته با افزایش تقاضا در بازار سیاه برای نفت کشورهایی نظیر ایران و ونزوئلا شاهد افزایش فعالیت های اینچنینی در حوزه کشتیرانی بین المللی هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1536

به "ادعای خلع پرچم دو نفتکش به خاطر حمل نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای خلع پرچم دو نفتکش به خاطر حمل نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید