ارسال لیست 9 نفره کمیته ملی المپیک ایران به شورای المپیک آسیا و چند سؤال و ابهام، هیئت اجرایی و کمیسیون ها باخبر بودند؟

به گزارش مجله تانی بای، کمیته ملی المپیک ایران فهرستی 9 نفره برای کسب کرسی های بین المللی به شورای المپیک آسیا ارسال نموده اما در این میان چند سؤال و ابهام وجود دارد.

ارسال لیست 9 نفره کمیته ملی المپیک ایران به شورای المپیک آسیا و چند سؤال و ابهام، هیئت اجرایی و کمیسیون ها باخبر بودند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران ، پس از سرانجام نشست انوک و حدود دو هفته پیش بود که شیخ احمد الصباح، رئیس انوک و شورای المپیک آسیا که تنها کاندیدای انتخابات انوک بود از این پست کنار رفت و نایب رئیس وی سرپرست انوک شد اما در همان نشست خاطرنشان کرد که در شورای المپیک آسیا باقی خواهد ماند.

وی برای اثبات حرفش بلافاصله پس از نشست انوک از کمیته های ملی المپیک قاره آسیا خواست اسامی کاندیداهای خود را برای شورای المپیک آسیا که انتخابات آن فروردین ماه 98 برگزار می گردد، اعلام نمایند. در همین راستا کمیته ملی المپیک ایران لیستی 9 نفره را به شورای المپیک آسیا ارسال کرد تا گزینه های مد نظر کشورمان در هر پست معین گردد.

در این لیست نام فریبا محمدیان، مهرافزا منوچهری و عاطفه اسلامیان دیده می گردد که احتمالا این افراد برای کمیسیون زنان، کمیسیون محیط زیست و کمیسیون بین الملل معرفی شده اند. گفته می گردد نام سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این لیست برای پست های کلیدی در شورای المپیک آسیا دیده می گردد.

لیست مد نظر قبل از سرانجام مهلت معین شده به شورای المپیک آسیا ارسال و رایزنی ها برای کسب حداکثری کرسی ها شروع شده اما در این میان چند سؤال مطرح است.

1- چرا برخی از اعضای هیئت اجرایی از وجود این لیست، اسامی افراد و زمان ارسال آن آگاه نیستند؟ با توجه به سابقه اندک صالحی امیری در ورزش ایران آیا بهتر نبود این موضوع در هیئت اجرایی به عنوان یکی از ارکان اصلی کمیته مطرح می شد یا اگر مطرح نشد، حداقل از آنها نظر خواسته می شد؟

2- آیا کمیسیون های متناظر در کمیته در جریان این لیست هستند و مشورتی با آنها صورت گرفته است؟

3- آیا برای معرفی نفرات، تصمیم جمعی گرفته شده یا اینکه صالحی امیری شخصا اقدام به انتخاب و معرفی نفرات نموده و اگر تصمیم جمعی گرفته شده با چه کسانی مشورت شده است؟ چه کسانی در انتخاب این لیست در کنار رئیس کمیته ملی المپیک حضور داشتند و آیا از تجربیات پیشکسوتان و خبرگان کمیته ملی المپیک استفاده شده است؟

4- برای معرفی افراد، همه شرایط لحاظ شده و نفراتی از لیست جا نمانده اند؟

در این میان با توجه به ارتباطات گسترده و نقش مؤثر ایران در آسیا به نظر می رسد صالحی امیری محتمل ترین گزینه برای کسب کرسی مهم در هیئت اجرایی در آسیا است.

آنچه بیش از ابعاد داخلی و نحوه انتخاب گزینه ها اهمیت دارد، کسب بهترین و تاثیرگذارترین کرسی ها در آسیا و در گام های بعدی در کمیته بین المللی المپیک است که امیدواریم در انتخابات فروردین ماه محقق گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 73

به "ارسال لیست 9 نفره کمیته ملی المپیک ایران به شورای المپیک آسیا و چند سؤال و ابهام، هیئت اجرایی و کمیسیون ها باخبر بودند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال لیست 9 نفره کمیته ملی المپیک ایران به شورای المپیک آسیا و چند سؤال و ابهام، هیئت اجرایی و کمیسیون ها باخبر بودند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید