افزایش امیدها برای تایید واکسن کرونا تا خاتمه سال 2020

به گزارش مجله تانی بای، نتایج آزمایش ها درحالی که نشان می دهد پلاسما درمانی خطر مرگ ناشی از ابتلا به کووید 19 را کاهش نمی دهد اما امیدها برای تایید واکسن کرونا تا سرانجام سال میلادی جاری در حال افزایش است.

افزایش امیدها برای تایید واکسن کرونا تا خاتمه سال 2020

به گزارش خبرنگاران، قرار است کادر درمان بسیاری از کشورها اوایل سال 2021، اولین دوز این واکسن را دریافت نمایند.

دکتر آنتونی فاوسی متخصص بیماری های عفونی در آمریکا در این زمینه گفت: ایمنی و اثربخشی یک واکسن تا آخر ماه نوامبر یا اوایل ماه دسامبر معین می گردد. دولت ایرلند نیز به خوش بینی های روز افزون در زمینه عرضه یک واکسن در آینده نزدیک دامن زده است.

اظهارات فاوسی پس از انتشار گزارشی بیان شد مبنی بر اینکه سازمان ملی تامین بهداشت و درمان (NHS) انگلیس برای شروع مایه کوبی چند هفته ای کادر درمان خط مقدم درمان این کشور با واکسن کرونا آماده می گردد.

همچنین لئو وارادکار معاون نخست وزیر ایرلند که یک پزشک است، اظهارداشت: من و دولت این کشور به اندازه زیادی خوش بین هستیم که واکسن کرونا طی دو ماه آینده تایید گردد و در نیمه اول یا سه ماهه اول سال میلادی آینده بتوان مایه کوبی کادر درمان را با واکسن کرونا شروع کرد.

روزنامه میل نیز روز گذشته (یکشنبه) با انتشار یادداشتی از گلن بورلی مدیر اجرایی گروهی از بیمارستان ها در میدلند نوشت: به کارکنان سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس گفته شده است که برای شروع برنامه مایه کوبی کارمندان با واکسن کرونا در اوایل ماه دسامبر (اواسط آذرماه) آماده شوند.

اما منابع سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس اعلام نمودند: درحالی که بیمارستان ها سرگرم آماده سازی برنامه هایی برای مایه کوبی کادر درمان خود با هر واکسنی که تایید گردد، هستند اما جدول زمانی معین شده بورلی، زودهنگام و بیش از حد بلندپروازانه است.

یک مقام عالی رتبه سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس گفت: هنوز هیچ پیشرفتی در زمینه اینکه چه زمانی یک واکسن عرضه می گردد وجود ندارد، هیچ تاریخ، هیچ راهنمایی ملی از سوی روسای سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس وجود ندارد و تنها ناامیدی حکم فرماست.

از سوی دیگر سر پاتریک والانس مشاور ارشد علمی دولت انگلیس نیز به نمایندگان مجلس و همتایان خود اظهارداشت واکسن کرونا تا فصل بهار در انگلیس عرضه نمی گردد.

واکسنی که با همکاری محققان و پزشکان دانشگاه آکسفورد و محققان شرکت دارویی آسترازنکا فراوری شده است، در حال طی کردن آزمایشات فاز 3 است و محتمل ترین کاندیدای واکسنی محسوب می گردد که در ابتدا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جنس اسپان وزیر بهداشت آلمان روز آدینه جدول زمانی مشابه ای با جدول زمانی فاوسی و معاون نخست وزیر ایرلند ارائه داد و گفت که واکسن کرونا تا اوایل سال 2021 عرضه می گردد.

وی ادامه داد: سرگرم تهیه منابع کافی هستیم تا بسیاری از آلمانی ها در مدت 6 یا هفت ماه با واکسن کرونا مایه کوبی شوند.

وزیر بهداشت آلمان اعلام نمود که میخواهد 60 مرکز تخصصی واکسیناسیون در این کشور احداث کند تا اطمینان حاصل گردد که واکسن ها در دمای مناسب ذخیره می شوند و از 16 ایالت فدرال این کشور خواسته است تا 10 نوامبر (20 آبان) آدرس محل های ذخیره سازی را ارائه دهند.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1249

به "افزایش امیدها برای تایید واکسن کرونا تا خاتمه سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش امیدها برای تایید واکسن کرونا تا خاتمه سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید