افزایش تولید اوپک پلاس با وجود موج دوم کرونا

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد اوپک پلاس با وجود افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، همان طور که برنامه ریزی کرده بود، افزایش تولیدش را آغاز خواهد کرد.

افزایش تولید اوپک پلاس با وجود موج دوم کرونا

به گزارش ایسنا، الکساندر نواک در مقاله ای در نشریه وزارت انرژی روسیه نوشت: با وجود آغاز موج دوم ابتلا به ویروس کرونا، ما به همراه همکارانمان با خوش بینی به بررسی شرایط ادامه می دهیم و معتقدیم که قادر خواهیم بود به تدریج تولیدمان را افزایش دهیم.

اوپک پلاس که 23 کشور تولیدکننده در آن حضور دارند، سرگرم اجرای محدودیت عرضه به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز است و با پیش بینی بهبود تقاضا برای نفت، قرار است محدودیت عرضه را از ژانویه سال 2021 تا آوریل سال 2022 به 5.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که اشباع عرضه نفت در بازار جهانی هنوز به پایان نرسیده و انتظارات برای تولید بالاتر را زیر سوال برده اند.

وزیر انرژی روسیه همچنین گفت: انتظار می رود تقاضای جهانی برای گاز طبیعی شش درصد در سال 2020 کاهش پیدا کند و در سال 2022 به سطح سال 2019 احیا شود. وی در ادامه افزود: اشباع عرضه در بازار LNG و اشباع آینده در بازار جهانی گاز طبیعی نیازمند اقدام مشابهی است که از سوی اوپک انجام گرفته است.

روسیه یکی از اعضای گروه کشورهای صادرکننده گاز (GECF) است که به اوپک گازی معروف است.

بر اساس گزارش رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: همکاری روسیه با عربستان سعودی برای تثبیت بازارهای نفت جهانی موثر بوده است. این اظهارات یک روز پس از مکالمه تلفنی میان ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی انجام گرفت که طی آن دو طرف درباره همکاری دوجانبه شامل همکاری در قالب گروه اوپک پلاس گفت و گو کرده و خواستار پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید شده بودند.

این مکالمه تلفنی شش روز پیش از برگزاری نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس انجام گرفت. این کمیته به بررسی پایبندی اعضا به توافق کاهش تولید خواهد پرداخت.

منابع آگاه در اوپک پلاس به رویترز اظهار کردند نرخ پایبندی به توافق کاهش تولید در سپتامبر 102 درصد بوده است. نرخ پایبندی اوپک در سپتامبر 105 درصد و تولیدکنندگان غیراوپک 97 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1255

به "افزایش تولید اوپک پلاس با وجود موج دوم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تولید اوپک پلاس با وجود موج دوم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید