تداوم کاهش قیمت سیمان

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد، تاکید کرد: استان ها برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سیمان به صورت ویژه پای کار بیایند.

تداوم کاهش قیمت سیمان

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید رضا فاطمی امین در جلسه ویدئوکنفرانسی با رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی استانی با موضوع بررسی مسایل مرتبط با صنعت سیمان، افزود: همه فعالان صنعت سیمان مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات خرید و فروش در سامانه افق هستند.

وی با بیان اینکه موضوع سیمان در قالب یک برنامه سه ماهه به صورت مداوم رصد و پایش خواهد شد، افزود: قیمت سیمان در بورس با اجرای این برنامه متعادل شد و قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: قیمت سیمان به صورت پاکتی به زیر 25 هزار تومان رسید و قیمت سیمان فله هم نزدیک به 18 هزار تومان ارزان تر شد.

فاطمی امین با بیان اینکه به صورت کلان برای تعدیل قیمت سیمان به موفقیت های خوبی رسیده ایم، شرح داد: استان ها باید بیشتر از این پای کار بیایند و کار به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عرضه سیمان در بورس تجربه خوبی بوده است، گفت: کارها باید با جدیت هر چه بیشتر دنبال شود و انتظار می رود همه پروژه ها از جمله 19 پروژه نظام توزیع و پوشش کالا در سامانه با قدرت ادامه یابد.

فاطمی امین پیشتر هم با بیان اینکه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشته، گفته بود: اقداماتی که در جریان کنترل قیمت سیمان در وزارت صنعت انجام شد، برخورد تعزیراتی و دستوری نبود؛ بلکه اصلاح ساختارها منجر به تعادل بازار و کاهش قیمت ها شد.

همچنین روز گذشته دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان به ایرنا گفت: در زمان تامین 100 درصدی برق، ماهانه بین 5.5 تا 6 میلیون تن سیمان در کشور تولید می شد که با تامین 65 درصدی برق به حدود 4.8 تا پنج میلیون تن کاهش یافته است؛ اما با وجود این کاستی ها بازار را دوباره به تعادل رساندیم.

عبدالرضا شیخان شرح داد: درخواستی که فعالان سیمانی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتند، تامین برق و سوخت برای واحدها بدون توقف در سال بود، زیرا هر زمان وقفه ای در تامین این دو خدمت اساسی به وجود آمده، تولید، عرضه و در نتیجه بازار ملتهب شده است.

وی، همچنین بر لزوم تامین سوخت دوم (مازوت) برای کارخانجات به ویژه در فصل سرما که عمده قطعی گاز در این ایام اتفاق می افتد، تاکید کرد و افزود: به این منظور همه واحدهای تولیدی مخازن ذخیره سوخت شان را آماده کرده اند و فقط یک هماهنگی بین وزارتخانه های صنعت و نفت نیاز است تا همه این مخازن از مازون پُر شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1760

به "تداوم کاهش قیمت سیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کاهش قیمت سیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید