ترامپ: ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد

به گزارش مجله تانی بای، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری بامداد پنجشنبه مدعی شد که ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد.

ترامپ: ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد

در حالی که کارشناسان می گویند تحریم های آمریکا در ارسال یاری های بشردوستانه به ایران اخلال ایجاد می نماید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد.

دونالد ترامپ این ادعا را در پاسخ به سئوال یک خبرنگار در یک کنفرانس خبری با حضور اعضای کارگروه مبارزه با کرونا عنوان نمود.

ترامپ در پاسخ به سئوال این خبرنگار که گفت کشورهای اروپایی در حال ارسال کالاهای پزشکی به ایران هستند گفت: کالاهای پزشکی؟ از نظر من اشکال ندارد. اگر دارند کالاهای پزشکی می فرستند من را نگران نمی نماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد کشورش صدها میلیارد دلار پول به عنوان یاری به سازمان جهانی بهداشت داده است.

دونالد ترامپ که در روزهای گذشته بارها سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین متهم نموده گفت که دولت او میخواهد در یاری به این نهاد بین المللی تجدید نظر کند.وی بعد از بیان این ادعا که آمریکا صدها میلیارد دلار به سازمان جهانی بهداشت یاری نموده گفت: آنها باید بهتر از اینها عمل می کردند.

ترامپ سه شنبه هم عملکرد این نهاد بین المللی در مواجهه با ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفت و گفت که یاری های آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به حالت تعلیق درمی آورد.رئیس جمهور آمریکا در عین حال گفت کشورش آماده است با چین و همه کشورها جهت مبارزه با بیماری همه گیر کووید-19 همکاری کند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش درباره مسئله نفت اظهارنظر کرد و گفت که شرکت های نفتی آمریکا فراوری نفت خود را کاهش داده اند. او گفت در خلال هفته گذشته پیشرفت زیادی در مناقشه میان عربستان سعودی و روسیه بر سر فراوری نفت حاصل شده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 874

به "ترامپ: ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید