کوشش چین برای مردانه کردن جامعه، حامیان طرح: پسران چینی لوس شده اند

به گزارش مجله تانی بای، دولت چین خواهان یاری به پسران این کشور شده که به دلیل داشتن معلمان زن بیش از حد ظریف، ضعیف، ترسو و غیرمردانه شده اند.

کوشش چین برای مردانه کردن جامعه، حامیان طرح: پسران چینی لوس شده اند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

چین میخواهد در یک طرح ویژه آموزش های فیزیکی و ورزشی بیشتری را به پسران این کشور ارائه کندتا مردان قویتری داشته باشد. طرفدران این طرح خواهان تنوع بیشتر در آموزش هستند و از داشتن یک جامعه مردانه حمایت می نمایند.

وزارت آموزش چین اعلام نموده است که هدفش اصلاح کلاس های ورزشی و افزایش شمار بیشتری از مربیان تربیت بدنی برای تقویت روحیات مردانه در دانش آموزان است.

وزرات آموزش چین اضافه کرد: این طرح در پاسخ به پیشنهاد یکی از اعضای کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین ارائه شده است. این عضو کنفرانس به عنوان یکی از اعضای مشورتی دولت چین خواهان یاری به پسران این کشور شده که به دلیل داشتن معلمان زن بیش از حد ظریف، ضعیف، ترسو و زن صفت (غیرمردانه) شده اند.

هشتگ های مربوط به طرح وزارت آموزش تا روز چهارشنبه در رسانه اجتماعی ویبو (جایگزین توییتر و فیس بوک) در چین بیش از 1.5 میلیارد بازدید داشت.

دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در شهر ووهان استان هوبی چین. این تصاویر طی یک تور رسانه ای سازمان یافته پس از شیوع کرونا در شهریور گذشته (4 سپتامبر 2020) از رسانه های دولتی چین منتشر شد/ عکس: رویترز

یکی از کاربران ویبو در این باره نوشت: تصور دفاع چنین پسران غیرمردانه ای (زن صفت) از کشور در حین حمله خارجی سخت است.

چین، مانند بسیاری از کشورهای آسیایی تعصبی سنتی نسبت به پسران دارد و دهه های سیاست تک فرزندی این کشور باعث شده تا والدین چینی به صورت افراطی از پسران خود محافظت نمایند و از آنها مردانی ضعیف بسازند. به اعتقاد بسیاری از هواداران این طرح والدین چینی پسرانشان را لوس نموده اند.

بعضی از والدین ثروتمند که نگران ضعیف بودن و شنمایندگی پسران خود هستند، این روزها فرزندان ذکور خود را به اردوگاه های خصوصی می فرستند. این اردوگاه تضمین می نمایند تا به وسیله تمرینات سخت و نظامی شکل از پسران، مردانی واقعی بسازند.

لی جون محقق فمنیست چین در باره طرح وزارت آموزش این کشور گفت: این طرح بازتاب دهنده نگرش سنتی به جنسیت است.

او گفت: این پیشنهاد و نحوه طرح آن بعضی از کلیشه ها در خصوص مردانگی در چین را نشان می دهد که برخلاف برابری جنسیتی است. وی اضافه کرد: در حالیکه ویژگی ها و روحیات مردانه برای چین مفید است اما این نگرش منفی و خطرناک است.

آقای یانگ لی 25 ساله مدیر بازاریابی در پکن در این باره می گوید: این طرح می تواند باعث آزار و اذیت بیشتر گردد. او گفت که یک بار در مدرسه از سوی یک معلم مرد به دلیل راه رفتن شبیه مدل ها (کت واک) سرزنش شده است.

رسانه های دولتی چین کوشش دارند تا فضا را آرام نمایند و در هفته جاری اعلام نمودند که بعضی از ویژگی ها و روحیات نباید به جنسیت ارتباط یابد.

خبرگزاری شینهوای چین با استناد به نظرات کارشناسی اعلام نمود که ایجاد روحیات مردانه در مردان نباید با تاکید بر تفاوت های جنسیتی صورت گیرد بلکه در این میان باید بر سلامت فیزیکی و قدرت درونی تمرکز گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1434

به "کوشش چین برای مردانه کردن جامعه، حامیان طرح: پسران چینی لوس شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چین برای مردانه کردن جامعه، حامیان طرح: پسران چینی لوس شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید