تمرکز ترامپ و بایدن بر ایالت های کلیدی

به گزارش مجله تانی بای، در حالی که کمتر از یک هفته تا سوم نوامبر، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در این انتخابات در یکی از ایالت هایی سخنرانی انتخاباتی کرد که به صورت سنتی جمهوری خواستار پیروز آنجا هستند. این در حالی است که دونالد ترامپ به شدت بر ایالت های کلیدی متمرکز شده است.

تمرکز ترامپ و بایدن بر ایالت های کلیدی

بایدن در ایالت جورجیا، در سخنانی انتقادی گفت که ترامپ تسلیم ویروس کرونا شده است.

ترامپ اما بیشتر وقت خود را در ایالت های کلیدی در انتخابات سال جاری می گذراند. او با پیروزی در این ایالت ها در سال 2016 توانسته بود، پیروز انتخابات گردد. او در یکی از سخنرانی های خود در میشیگان به مخاطبانش هشدار داد که اگر جو بایدن به کاخ سفید راه پیدا کند آنها به خاک سیاه می نشینند.

نظرسنجی ها فعلا بایدن را پیروز انتخابات پیش رو می دانند.

اما در ایالت های کلیدی مثل آریزونا، کارولینای شمالی و فلوریدا رقابت نزدیک است.

تا به امروز نزدیک به هفتاد میلیون نفر از آمریکایی ها به وسیله پست یا حضوری رای داده اند. به دلیل شیوع ویروس کرونا در آمریکا، سال جاری گروه زیادی از مردم پیش از روز انتخابات رای داده اند.

دونالد ترامپ چه گفت؟

به گزارش بی.بی.سی، روز سه شنبه ترامپ در ایالت نبراسکا و دو ایالت کلیدی میشیگان و ویسکانسین کارزار انتخاباتی برگزار کرد. پیروزی او در این دو ایالت آخری بود که در نهایت منجر به پیروزی او در انتخابات پیشین شد.

او در لنزینگ، مرکز ایالت میشیگان، گفت: این انتخابات تعیین می نماید که آیا میشیگان می تواند به لحاظ مالی روی پای خود بایستد یا نه.

دونالد ترامپ می خواهد با تکیه بر شرایط مالی خوب آمریکا پیش از شیوع ویروس کرونا، به رای دهندگان یادآوری کند که او توانایی بهبود شرایط مالی کشور را دارد. پیغام اصلی او در این انتخابات بهبود شرایط مالی است و سعی می نماید این پیغام را به گروه های مختلف جامعه برساند.

زنانی که ساکن حومه های مرفه شهرها هستند، کمتر به ترامپ اقبال دارند و رئیس جمهوری کوشش فراوانی می نماید تا آنها را با خود همدل کند. برای همین در جمع گروهی از این زنان، ترامپ سخنرانی کرد و به آنها گفت: شوهران شما می خواهند به سر کارهایشان بازگردند. درسته؟ ما، شوهرهای شما را به کارهایشان باز می گردانیم.

ترامپ یک بار دیگر در روز سه شنبه از بیشتر شدن رای دادن پستی در این دوره از انتخابات انتقاد کرد. میلیون ها نفر سال جاری پستی رای می دهند و همین امر منجر می گردد که شمارش آرا مدت ها بعد از شب انتخابات به طول انجامد و پیروز انتخابات تعیین نگردد.

ترامپ که همین چند هفته پیش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد با شدت زیادی در حال تبلیغات انتخاباتی است. او در دو روز آخر پیش از روز انتخابات یازده سخنرانی انتخاباتی دارد.

در همین حال ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا هم برای نخستین بار سال جاری وارد رقابت های انتخاباتی شده و در یک سخنرانی با حمله به جو بایدن، او را سوسیالیست نامید.

خانم ترامپ در سخنرانی خود در پنسیلوانیا گفت که به گمان او بایدن نمی تواند بهتر از رئیس جمهوری کنونی کشور را راهنمایی کند.

ملانیا ترامپ در سخنرانی خود، مثل همسرش برای انتقاد از جو بایدن، مدعی شد که در طی سال ها حضور در واشنگتن، جو بایدن کار زیادی برای مردم نکرده است.

جو بایدن چه گفت؟

بایدن در روز سه شنبه به وارم اسپرینگز در ایالت جورجیا رفت. او در آنجا به مردم وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، رئیس جمهوری می گردد که مردم را متحد کند و موجب التیام زخم های جامعه خواهد شد.

از سال 1992 که بیل کلینتون به ریاست جمهوری انتخاب شد، دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت پیروز نشده اند. نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن در این ایالت با رئیس جمهوری آمریکا رقابتی تنگاتنگ دارد.

بایدن که می خواهد رئیس جمهوری همه مردم باشد در حمله به رقیبش از حزب جمهوری خواه کم نگذاشت.

او گفت: بارها در طول تاریخمان، ما شاهد بودیم که شارلاتان ها، کلاه بردارها و عوام فریبان با بازی دریافت ترس های مردم، بدترین رفتارها را از مردم بیرون کشیده و با دست گذاشتن بر نقطه ضعف های ما از آن برای سود سیاسی خود استفاده می نمایند.

او گفت که این افراد همواره در موقعیت ضعف کشور ظهور پیدا می نمایند و به جای حل مسائل، به فکر سودرسانی به خود هستند.

بایدن بیش از هر چیز می خواهد که رای دهندگان به شیوع ویروس کرونا در کشور تمرکز نمایند. او مدیریت ترامپ را زیر سوال برده و آمار مرگ و میر بر اثر این بیماری در آمریکا را نشانه ای از تسلیم شدن دولت در برابر این ویروس می خواند.

بایدن که به نظر می رسد از پیروزی در انتخابات مطمئن است، می خواهد در این هفته به ایالت آیوا هم برود؛ ایالتی که جمهوری خواستار در آن دست بالا را دارند و در دور قبل انتخابات ترامپ با اختلاف 10 درصدی، آرای این ایالت را برد.

سناتور کامالا هریس، نامزد پست معاونت ریاست جمهوری هم قرار است به ایالت های آریزونا و تگزاس سفر کند. از 1994 به این سو، هیچ دموکراتی نتوانسته رای این دو ایالت را در انتخابات ریاست جمهوری به دست آورد.

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، قصد داشت رای بسیاری از ایالت های جمهوری خواه را عوض کند. اما در نهایت با بی توجهی به ایالت هایی که همواره در دست داشتند، در انتخابات مغلوب شد. بایدن با نیم نگاهی به انتخابات آن سال، می خواهد در روزهای آینده به سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و فلوریدا هم سفر کند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، هم روز سه شنبه در فلوریدا بود. او از جانب معاون پیشین خود مردم را به رای دادن در انتخابات تشویق می کرد.

اوباما در شهر اورلاندو به رای دهندگان دموکرات هشدار داد که تن آسایی و تنبلی منجر به پیروزی مجدد ترامپ می گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1244

به "تمرکز ترامپ و بایدن بر ایالت های کلیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرکز ترامپ و بایدن بر ایالت های کلیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید