جزئیات تسهیلات کارگشا در بانک مسکن

به گزارش مجله تانی بای، معاون مدیر عامل در امورطرح و برنامه از طراحی یک محصول جدید در بانک مسکن تحت عنوان طرح کارگشا اطلاع داد.

جزئیات تسهیلات کارگشا در بانک مسکن

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل ازهیبنا، محمد حسن مرادی درباره جزئیات این طرح گفت: معمولاً شرکت ها و سازمان ها برای یاری اقتصادی-اعتباری به کارکنان خود، در مواقعی که احساس احتیاج از طرف کارمندان صورت می گیرد، ارقامی را تحت عنوان مساعده پرداخت می نمایند اما همواره چالش تامین منابع برای این نوع یاری های اقتصادی در شرکت ها وجود دارد که خود مانعی بر سر راه یاری معیشتی به نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی شرکت ها و سازمان ها می گردد. بانک مسکن برای حل این چالش، دست به طراحی یک محصول در چارچوب طرح کارگشا زده است که براساس این طرح، سبد خدمات بانک در حوزه بانکداری اختصاص و شرکتی کامل تر شده است.

معاون مدیرعامل در حوزه امور طرح و برنامه اضافه نمود: بانک مسکن در راستای یاری به معیشت پرسنل و برطرف احتیاجهای فوری آنها و همراهی با مدیران سازمان ها و شرکت هایی که با بانک مراودات اقتصادی دارند و در واقع مشتری بانک مسکن هستند، در قالب طرح کارگشا، تسهیلات مرابحه پرداخت می نماید.

شرکت ها و سازمان هایی که قصد استفاده از این طرح برای کارمندان خودداشته باشند ضروری است در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه نسبت به تنظیم تفاهم نامه و همچنین افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی نزدبانک اقدام نمایند. حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب توسط شرکت ها و سازمان ها و موسسات 10 میلیون تومان است. همچنین ضروری است کارکنان نیز به منظور واریز حقوق ماهانه شان، نسبت به افتتاح حساب در بانک مسکن(با قابلیت واریز و برداشت) اقدام نمایند. نوع حساب های افتتاحی برای پرسنل براساس تفاهم نامه فی مابین مدیریت شعب بانک مسکن و شرکت یا سازمان یا موسسه متقاضی استفاده از طرح کارگشا مشخص می گردد.

مرادی حداقل مبلغ تسهیلات پرداختی به هر شخص معرفی شده در این طرح را یک میلیون تومان و حداکثر سقف تسهیلات را نیز معادل 100 درصد خالص دریافتی متقاضی در آخرین فیش حقوقی تا میزان 10 میلیون تومان خاطرنشان کرد.بانک با این طرح،حداکثر تا 10 برابر متوسط موجودی حساب شرکت نسبت به پرداخت تسهیلات موضوعه به پرسنل مورد معرفی اقدام می نماید.

سقف این تسهیلات برای مدیران نیز 20 میلیون تومان و برای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت یا موسسه یا سازمان طرف قرارداد با بانک مسکن در طرح کارگشا مبلغ 30 میلیون تومان است.

وی همچنین حداکثر مدت بازپرداخت اقساط این تسهیلات را یکسال (12 ماه) و به روش نسیه اقساطی به صورت ماهیانه خاطرنشان کرد.

تسهیلات پرداختی به پرسنل در قالب عقود مبادله ای صورت می گیرد و مشمول حداکثر نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار حاکم بر تسهیلات بدون سپرده در زمان اعطای تسهیلات (در حال حاضر 18 درصد) است.

در این طرح، اعتبارسنجی شرکت ها، موسسات و سازمان های متقاضی محصول جدید و همچنین اعتبارسنجی متقاضیان (پرسنل) تسهیلات طبق ضوابط جاری بانک صورت می گیرد. هر گونه اقدام پیرامون اعطای تسهیلات نیز مطابق دستورالعمل اجرایی عقد مرابحه و سایر مقررات مربوطه است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، محصولات و خدمات متنوع و تکمیلی بانک به مشتریان در راستای یاری اعتباری به آنها طراحی و به بازار عرضه می گردد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1431

به "جزئیات تسهیلات کارگشا در بانک مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تسهیلات کارگشا در بانک مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید