خبرنگاران مسوولیت های اجتماعی اتاق های بازرگانی اروپا در برابر تحریم های ایران

به گزارش مجله تانی بای، تهران - خبرنگاران - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه ای به رئیس انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا، نسبت به کمبود تجهیزات و داروهای مقابله با کرونا در ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان فشار اتاق های اروپا به دولت هایشان برای کنار گذاشتن تحریم های آمریکا شد.

خبرنگاران مسوولیت های اجتماعی اتاق های بازرگانی اروپا در برابر تحریم های ایران

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روز چهارشنبه مجله تانی بای، غلامحسین شافعی در نامه خود خطاب به کریستوف لیتل رییس انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا (Eurochambres) نوشت: چنان که استحضار دارید، شیوع ویروس موسوم به کووید-19 سلامتی مردم ایران را به شدت به مخاطره انداخته است. علاوه بر این، تحریم های غیرقانونی آمریکا به شکل جدی مانع از کوشش ها برای تامین داروها و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج جهت مقابله موثر با شیوع این بیماری شده اند. این تحریم ها مصداق شاخص نقض ابتدایی ترین اصول انسانی هستند.

وی ادامه داد: انتظار می رود آن دسته از اتاق های بازرگانی که ایفای مسوولیت های اجتماعی خود را جدی می گیرند در راستای انجام رسالت اجتماعی خود به دولت های متبوعشان فشار آورند تا با کاستن از تأثیرات ناشی از تحریم ها، به ویژه تحریم های مرتبط با واردات دارو و تجهیزات پزشکی، شرایط را برای مردم ایران بهبود بخشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه نمود: قویا به این مساله باور دارم که مسایل انسانی برای شما از اهمیت فراوان برخوردار هستند. با این حال، به موازات این باور مثبت، این انتظار نیز از شما وجود دارد که شما نیز به وسیله انجام مذاکرات با اتاق های بازرگانی اتحادیه اروپا و مطلع کردن آن ها نسبت به شرایط، امکان تأمین دارو و تجهیزات و دستگاه های پزشکی برای ایران را فراهم نمایید. بی صبرانه منتظر اقدام عاجل و نیز دریافت نظرات شما پیرامون این مساله هستم.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 819

به "خبرنگاران مسوولیت های اجتماعی اتاق های بازرگانی اروپا در برابر تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسوولیت های اجتماعی اتاق های بازرگانی اروپا در برابر تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید