دریادار سیاری:توان دفاعی ایران در جهان قابل محاسبه است خبرنگاران

به گزارش مجله تانی بای، معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و تجارب ارزنده دانشمندان خود توانسته ایم به سطحی برسیم که توان دفاعی ما در سطح جهان قابل محاسبه شود.

دریادار سیاری:توان دفاعی ایران در جهان قابل محاسبه است خبرنگاران

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر دریادار حبیب الله سکمک معاون هماهنگ کننده ارتش در اختتامیه دومین دوره مسابقات سراسری دانشجویان دانشگاه های افسری آجا که صبح امروز (یکشنبه) در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد، گفت: انجام اینگونه مسابقات و المپیادهای علمی یک حرکت انگیزه بخش و نشاط آمیز را در دانشگاه ها ایجاد کرده که قابل تقدیر و ستودنی است.

وی خطاب به دانشجویان، اضافه نمود: آماده باشید و خود را به علوم روز مجهز کنید؛ چرا که آینده ارتش را شما تأمین خواهید کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش میزان مشارکت دانشجویان را در اینگونه برنامه ها مهم دانست و اضافه نمود: یکی از کارهایی که ما در قرارگاه جهاد علمی ارتش مورد توجه قرار می دهیم، میزان مشارکت دانشجویان در انجام فعالیت های علمی و پروژهشی است. امیدوارم همه نیروهای تابعه در ارتش به این موضوع توجه داشته باشند.

دریادارسکمک با اشاره به اینکه امروز شناسایی نقاط ضعف و قوت از مهم ترین فعالیت های ما در روبرو با تهدیدات است، اضافه نمود: باید نقاط ضعف را پوشش و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی میزان معدل رشد تحصیلی دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش را در سال 1399 نسبت به سال قبل مثبت و اثربخش ارزیابی کرد و اضافه نمود: هر سال می توانیم رشد قابل توجهی را داشته باشیم که این به همت و تلاش شما عزیزان برمی شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش بیان داشت: امروز شما افسران جوان از جایگاه رفیعی در سطح جامعه برخوردارید و آینده اقتدارآمیز کشور به دست شما رقم می خورد از اینرو باید خود را به سلاح علم و دانش روز مسلح کنید. مهم ترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی کارآمد و مستعد است. فرمانده معظم کل قوا فرمودند اگر بهترین تجهیزات را داشته باشید، اما نیروی توانمند و کارآمد نداشته باشید آن نیرو نمی تواند از آن تجهیزات استفاده کند.

دریادار سکمک با بیان اینکه ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از تجهیزات روز جهان برخوردار بود، اما تسلط بر تجهیزات نداشت، و صاحب اختیار نبود، گفت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با اینکه با تحریم های تسلیحاتی روبرو بودیم، اما توانستیم با رهکردهای امامین انقلاب اسلامی به سوی تولید تجهیزات دفاعی مورد نیاز حرکت کنیم.

وی شرح داد: ما امروز با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و توان شما جوانان و متخصصان و بهره گیری از تجارب ارزنده دانشمندان خود توانسته ایم به سطحی برسیم که توان دفاعی ما در سطح جهان قابل محاسبه شود و اگر این عزم و اراده راسخ نبود دشمن آن کاری را با می کرد که با کشورهای همجوار شرقی و غربی ما کرد. اما امروز جرأت تعرض ندارند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تأکید بر اینکه هر سازمانی بنا به ماموریت های خود از نیروهایی که ویژگی های خاص دارند برخوردار است، اعلام کرد: نیروی انسانی کیفی در ارتش جمهوری اسلامی ایران مومن، متعهد به انجام وظیفه، منضبط، متخصص، شهادت طلب و ایثارگر و ولایت مدار هستند.

دریادار سکمک با اشاره به اهمیت ایجاد سه شاخص مهم ایمان، شجاعت و دانش در ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این سه اصل تاکید داشتند هر سه مورد امروز مبنای کار ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران است؛ چراکه با تکیه بر ایمان می توانیم در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بایستیم.

وی با بیان اینکه دانش افزایی باید در سطح نیروهای مسلح مورد توجه قرار گیرد، شرح داد: اگر امروز مطابق با علم و دانش پیش نرویم، قطعاً در آینده غافلگیر خواهیم شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه نمود: باید مطابق با دانش روز پیش رفت و امروز دانشجویان ما به سمت ساخت هوش مصنوعی رفته اند که این خود نوید بخش افقی روشن است.

دریادار سکمک با بیان اینکه عرصه دانش دفاعی امروز حول هواپیمای بدون سرنشین، زیردریایی بدون سرنشین و ربات های مسلح زمینی می چرخد، اضافه نمود: مسلماً تهدیدات امروز با گذشته متفاوت است و همچنین تهدیدات آینده با امروز فرق خواهد داشت و ما اگر مطابق با پیشرفت علوم نظامی روز پیشرفت نکنیم و آینده شناسی و تهدید شناسی نکنیم قطعاً در آینده غافلگیر خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دانشجویان ما باید به بالاترین سطح مهارت دست یابند، اضافه نمود: تنها راه مقابله با تهدیدات آینده تکیه بر دانش است و اینکه بتوانیم تجهیزات مورد نیاز آینده را خودمان تولید کنیم و ریشه آن در دانشگاههاست؛ البته در این راه از دیگران هم کمک می گیریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش هدف دیگر از برگزاری المپیادهای علمی را رسیدن به یک تعامل دانشی مطرح کرد و گفت: این در کنار هم بودن ها که بر سطح علمی مان می افزاید ارزشمند و موثر است. به معاونین آموزش توصیه دارم برای سال آینده با همت و تلاش بیشتر المپیادها را انجام برگزار کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1477

به "دریادار سیاری:توان دفاعی ایران در جهان قابل محاسبه است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریادار سیاری:توان دفاعی ایران در جهان قابل محاسبه است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید