فرایند نزولی کرونا در تهران شکننده است ، شرایط پیچیده ویروس

به گزارش مجله تانی بای، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه فرایند نزولی بیماری کرونا در استان تهران شنماینده است، از مردم خواست همچنان پروتکل ها را رعایت نمایند.

فرایند نزولی کرونا در تهران شکننده است ، شرایط پیچیده ویروس

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، نادر توکلی با تاکید بر ادامه رعایت پروتکل ها، گفت: به رغم اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شرایط نارنجی استان تهران، شاید این تصور ایجاد گردد که سطح رعایت پروتکل ها کمرنگ شده و شرایط عادی است ولی باید توجه داشته باشیم که ساده انگاری و بی مبالاتی باعث شیوع ویروس های جهش یافته نو، پیچیدگی شرایط بیماری و آغاز موج های بعدی می گردد.

وی اضافه کرد: به منظور تحلیل هوشمندانه کووید و با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران و نوآوری یک شرکت دانش بنیان، سامانه و اپلیکیشن ریسک من طراحی شده است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در این سامانه ارزیابی شرایط افراد، آنالیز شدت بیماری و ارائه توصیه های لازم لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 75 درصد از مرگ و میر در بحران کرونا مربوط به افراد بالای 60 است، اضافه کرد: مراکز تجمیعی معین شده و واکسیناسیون گروه های هدف بر اساس برنامه های زمانبندی در حال انجام است.

توکلی توضیح داد: کار قابل توجه در این زمینه، طراحی یک پرسشنامه آنلاین برای اطلاع از عوارض تزریق واکسن، بیماری های زمینه ای و سایر مشخصات فردی است که به وسیله پیامک برای تمامی افراد دریافت کننده واکسن ارسال می گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به موج چهارم کرونا و شدت سرایت و ابتلای بیماری در این پیک اضافه کرد: در موج چهارم مردم آگاهانه و بیمارستان ها هوشمندانه برخورد کردند و به رغم افزایش تعداد مبتلایان شاهد کاهش مرگ و میر بودیم.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی کلینیک های سرپایی تخصصی و سامانه 6070 دو ابتکار خوب در راستای افزایش تخت های بستری در موج چهارم کرونا به تعداد می رود و با کاهش بار بیماری، کاربری های دیگر سامانه 6070 در ابعاد مختلف مقابله با کووید برای اطلاع رسانی مردم معرفی می گردد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1708

به "فرایند نزولی کرونا در تهران شکننده است ، شرایط پیچیده ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی کرونا در تهران شکننده است ، شرایط پیچیده ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید