ریابکوف: روسیه قصد استقرار موشک های بردمتوسط در کوبا را ندارد

به گزارش مجله تانی بای، معاون وزیر خارجه روسیه گفت، این کشور مسئله استقرار موشک های برد متوسط روسی در خاک کوبا را با مقامات هاوانا در میان نگذاشته و مسکو همانطور که بارها اعلام شده، قصد استقرار پیش دستانه چنین سامانه هایی در هیچ نقطه از دنیا را ندارد.

ریابکوف: روسیه قصد استقرار موشک های بردمتوسط در کوبا را ندارد

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه در جمع مجله تانی بای گفت که مقامات مسکو و هاوانا مسئله استقرار موشک های روسی دارای برد کوتاه و متوسط در خاک کوبا را آنالیز نمی نمایند. این دیپلمات در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: این مسئله مورد آنالیز قرار نداشته و هیچ دلیلی هم برای آنالیز آن وجود ندارد.

ریابکوف اضافه نمود: مقامات مسکو بارها اعلام نموده اند، تا زمانی که چنین سیستم های موشکی از سوی آمریکا در مناطق دیگر دنیا مستقر نشده اند، طرف روسی دست به چنین اقدامی نخواهد زد. در حال حاضر این وضعیت هیچ تغییری ننموده و به همین دلیل دلیلی وجود ندارد که این موضوع در جریان سفر دمیتری مدویدیف نخست وزیر روسیه به کوبا مطرح و آنالیز شده باشد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه یادآور شد که ایالات متحده و کشورهای اروپایی تاکنون به ابتکار عمل مسکو درباره توقف استقرار موشک های برد متوسط و کوتاه تر در مناطق مختلف دنیا واکنشی نشان نداده اند.

پوتین گفت: من صریحاً می گویم که با توجه به شرایط، ما تا زمانی که سیستم های مشابه آمریکایی در این مناطق مستقر نشده باشد، دست به اقدام مشابهی نخواهیم زد و انتظار داریم که اروپایی ها و ایالات متحده نیز همین کار را انجام دهند.

سرگئی ریابکوف همچنین گفت که تاریخ دقیق سفر رابرت اوبراین مشاور جدید رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی به مسکو در حال توافق است. به گفته وی، دعوتنامه رسمی از طرف نیکلای پاتروشییف دبیر شورای امنیت روسیه به منظور دیدار از مسکو ، برای آقای اوبراین ارسال شده، ولی تاریخ دقیق این سفر هنوز مورد توافق دو طرف قرار نگرفته است.

پیش از این جان هانتسمن سفیر آمریکا در فدر اسیون روسیه در انتها ماموریت خویش در مسکو، در مصاحبه ای گفته بود که مقامات مسکو و واشنگتن در حال دستیابی به توافق درباره امکان سفر مشاور جدید دونالد ترامپ در مسائل امنیت ملی هستند.

معاون وزیر خارجه روسیه در این گفتگوی خبری همچنین گفت که مقامات واشنگتن پیشنهادات خود درباره شکل و ترکیب شورای تجاری روسیه-آمریکا را هنوز مطرح ننموده اند. ریابکوف گفت: متاسفانه ترکیب این شورا هنوز به طور نهایی مورد موافقت قرار نگرفته و طرفین در حال آنالیز گزینه های مختلف هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 407

به "ریابکوف: روسیه قصد استقرار موشک های بردمتوسط در کوبا را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: روسیه قصد استقرار موشک های بردمتوسط در کوبا را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید