سازمان ملل قطعنامه روسیه برای مبارزه با جرایم سایبری را تصویب کرد

به گزارش مجله تانی بای، مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه مبارزه با جرایم سایبری تحت حمایت روسیه را به رغم مخالفت های آمریکا تصویب کرد.

سازمان ملل قطعنامه روسیه برای مبارزه با جرایم سایبری را تصویب کرد

به گزارش مجله تانی بای، این قطعنامه تحت عنوان مقابله با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اهداف مجرمانه با 79 رای موافق در برابر 60 رای مخالف تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این سند خواستار ایجاد کمیته ای از کارشناسان از سراسر جهان است تا پیش نویس کنوانسیونی را برای مقابله با استفاده مجرمانه از فناوری اطلاعات و ارتباطات تنظیم کنند.

کمیته اجتماعی، بشر محبت آمیز و فرهنگی سازمان ملل که با نام کمیته سوم نیز شناخته می شود، این ابتکار عمل روسیه را در تاریخ 18 نوامبر تصویب کرد.

آمریکا پیشتر درباره احتمال تصویب این قطعنامه ابراز نگرانی کرده بود. یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا در این باره اظهار کرد: آمریکا یک پیمان جرایم سایبری تازه را غیرضروری می داند زیرا ساز و کار کنوانسیون بوداپست که هم اکنون وجود دارد می تواند مسائل مرتبط با جرایم سایبری را مدیریت کند.

امنیت سایبری یکی از نگرانی های مهم رهبران سیاسی در سراسر جهان بوده و هم روسیه و هم آمریکا بارها یکدیگر را به حملات سایبری عمدی علیه یکدیگر متهم کرده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 652

به "سازمان ملل قطعنامه روسیه برای مبارزه با جرایم سایبری را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل قطعنامه روسیه برای مبارزه با جرایم سایبری را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید