سیاه پوستان3.4 برابر بیشتر مبتلا به کرونا می شوند

به گزارش مجله تانی بای، افراد سیاه پوست در انگلیس 3.4 برابر بیشتر از افراد سفیدپوست دچار ویروس کرونا شدند.

سیاه پوستان3.4 برابر بیشتر مبتلا به کرونا می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، افراد سیاه پوست در انگلیس 3.4 برابر بیشتر از افراد سفیدپوست دچار ویروس کرونا شدند.

نتایج یک آنالیز تخمین می زند، افراد در گروه های اقلیت سیاه بیش از سه برابر احتمال آزمایش مثبت برای ویروس کرونا را دارند.

محققان معتقدند که تفاوت های اقتصادی و خدمات بهداشتی منجر به در خطر بودن سیاه پوستان شده است.

این یافته ها براساس داده های نزدیک به 400 هزار شرکت نماینده اجرا شده است؛ یک مطالعه طولانی مدت که به آنالیز سهم ژن ها و محیط در پیشرفت بیماری می پردازد.

این داده ها که شامل اطلاعات مربوط به قومیت، موقعیت اقتصادی، سلامتی و عوامل خطر رفتاری است با نتایج آزمایش ویروس کرونا از موسسه سلامت عمومی انگلیس مقایسه شده است.

تحقیقات به خوبی نشان داده، سیاه پوستان در انگلیس در محله هایی که از بودجه و خدمات کمتری برخوردار هستند زندگی می نمایند و به طور کل رفاه اجتماعی کمتر منجر به آسیب بیشتر آنها در برابر پاندمی کووید 19 شده است.

محققان دانشگاه گلاسگو که سرپرستی این آنالیز را برعهده داشتند دریافتند، اختلافات اقتصادی از جمله امور اقتصادی و دسترسی کمتر به منابع این قشر را به میزان قابل توجهی در برابر بیماری ها و در حال حاضر ویروس کرونا آسیب پذیر نموده است.

این یافته ها به شواهد در حال رشد می افزاید که بعضی از اقلیت های قومی نسبت به پیغامدهای منفی کووید 19 آسیب پذیرتر هستند.

داده های NHS نیز پیشتر نشان داد که تلفات کووید 19 در بین گروه های سیاه پوست، آسیایی و اقلیت های قومی انگلیس از جمعیت عمومی بیشتر است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1015

به "سیاه پوستان3.4 برابر بیشتر مبتلا به کرونا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاه پوستان3.4 برابر بیشتر مبتلا به کرونا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید