محاکمه ملکه زیبایی در انگلیس؛ جرم یاری به داعش، عکس

به گزارش مجله تانی بای، فرارو نوشت: هیئت منصفه دادگاه لیورپول، پس از سه ساعت شور، با رای ده به دو، امانی نور را به اتهام یاری اقتصادی به تروریسم محکوم کرد.

محاکمه ملکه زیبایی در انگلیس؛ جرم یاری به داعش، عکس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

نور با شنیدن حکم دادگاه در صندلی متهم به گریه افتاد و مادرش در حالی که اشک می ریخت صحن دادگاه را ترک کرد.

یک ملکه زیبایی سابق به خاطر ارسال اینترنتی مبلغ 35 پوند به شوهرش، به یاری اقتصادی به تروریسم محکوم شد. امانی نور پیشتر کوشش نموده بود به افراد داعش در سوریه بپیوندد.

دادستان دادگاه لیورپول در انگلیس او را متهم به حمایت از جهاد خشونت آمیز و قانون شریعت نموده است.

این متهم 21 ساله به دادگاه گفت به دنبال جدایی از دوست پسرش که فوتبالیست لیگ برتر بوده، به مذهب پناه برده است. او در سال 2014 در مسابقات ملکه زیبایی بریتانیا شرکت کرد و به عنوان یکی از فینالیست های مسابقه انتخاب شد.

نور گفت در 18 سالگی، به دنبال قطع رابطه با دوست پسر فوتبالیستش در انظار عموم بیشتر روی مذهبش تمرکز نموده بوده است.

وی ابتدا به عقد اسلامی یک روحانی مسلمان در وِیوِر تری محله ای که زندگی می کرد، در می آید. آنها قصد داشتند به عربستان سعودی مهاجرت نمایند، اما ازدواج این دو پیش از عملی شدن برنامه شان به طلاق می کشد.

چنان که در دادگاه گفته شد، به دنبال آن، نور درباره سازمان های افراط گرا با کسانی که در شبکه های اجتماعی با آنها آشنا شده بود، آغاز به گفتگو کرد. پیغام هایی که میان نور و ویکتوریا وبستر 28 ساله رد وبدل شده بود، در دادگاه خوانده شد. وبستر پیشتر به سه مورد یاری اقتصادی به تروریسم اعتراف نموده بود.

نور، دانشجوی سابق هنرهای نمایشی، پذیرفت که در این پیغام ها بعضی از نظراتش سخت تر از نظرات داعش بوده است. وی گفت قصد داشته بیشتر در خصوص داعش کسب اطلاع کند تا تصمیم بگیرد از آن حمایت بکند یا نه.

دادستان گفت نور سپس با مردی که در اپلیکیشن تلگرام خود را حکیم عشق من می نامید، آشنا شد و در سالروز تولد 20 سالگی اش به وسیله ارتباط ویدیویی با او ازدواج کرد.در این پیغام ها، وبستر 28 ساله که در محله نلسون در لانکاشِر زندگی می کرد، به نور گفت شوهرش برای داعش می جنگد. اما نور گفت او خود را یک جنگجوی مستقل در سوریه معرفی کرد و به اعتقاد او شوهرش برای اسلام و قانون شرع می جنگیده است.

وی گفت قصد داشته به او بپیوندد. در میان مدارکی که پلیس روز بازداشت نور، در خانه او پیدا نموده یک بلیط پرواز به ترکیه واقع شده است.

به دادگاه گفته شد نور در ماه مه 2018 تحت نام مارگرت آلن به وسیله پِی پَل مبلغ 35 پوند به سازمانی که خود را دست های بخشنده می خواند، حواله نموده است. نور این وجه را به توصیه وبستر حواله نموده که به او گفته بوده یکی از مبارزین در سوریه در ماه رمضان مقروض است و برای غذا و سایر لوازم ضروری به پول نیاز دارد.

نور که صاحب یک واحد بازرگانی فروش جواهرآلات در اینترنت است، هرگز وبستر یا شوهرش را دیدار ننموده و ارتباط میان آن ها به وسیله اپلیکیشن تلگرام بوده است.

نور گفت تصور می نموده وجهی که حواله نموده برای خرید غذا برای زنان و بچه ها در سوریه صرف می گردد، اما دادستان گفت او می دانسته این پول ممکن است صرف مقاصد تروریستی گردد.

هیئت منصفه در روز پنجشنبه، پس از سه ساعت شور، با رای ده به دو، نور را به اتهام یاری اقتصادی به تروریسم محکوم کرد. او با شنیدن حکم دادگاه در صندلی متهم به گریه افتاد و مادرش در حالی که اشک می ریخت صحن دادگاه را ترک کرد.

قاضی اندرو مناری به هیئت منصفه گفت: پرونده غم انگیزی است. حالا درک بیشتری از دنیای تاریک و خطرناک بعضی از مردم در اینترنت دارید که در آن به سادگی و آسانی از رویدادهای وحشتناک حرف می زنند. با یک نگاه به اینترنت متوجه می شوید خانم نور با مردی که شهرت اجتماعی داشته، در رابطه بوده است.این مرد یک فوتبالیست حرفه ای بوده و به همین دلیل زندگی نور، در یک مرحله به شدت دستخوش تغییر شده بوده است.

نور در روز 20 دسامبر، پیش از صدور حکم، به قید وثیقه و شرط محدودیت رفت و آمد و حمل وسیله الکترونیکی ردیابی و ضبط گذرنامه، آزاد شد.

جِنی هاپکینز به نمایندگی از اداره دادستانی کل، گفت: نور و وبستر باید می دانستند که یاری های اقتصادی شان احتمالا صرف خرید اسلحه و تدارکات برای اقدامات تروریستی در سوریه می گردد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 569

به "محاکمه ملکه زیبایی در انگلیس؛ جرم یاری به داعش، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه ملکه زیبایی در انگلیس؛ جرم یاری به داعش، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید