محدودیت های کرونا نفت را ارزان کرد ، بی تاثیری اختلالات کانال سوئز در قیمت نفت

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران، دیروز یک کشتی غول پیکر باری در کانال سوئز به گل نشست، کانال سوئز یکی از مهم ترین آبراه های دنیا است که بخش زیادی از نفت مورد احتیاج دنیا از این جهت منتقل می گردد. این اتفاق باعث افزایش قیمتی یک شبه، در بازار نفت شد اما این صعود قیمت نفت پایدار نبود.

محدودیت های کرونا نفت را ارزان کرد ، بی تاثیری اختلالات کانال سوئز در قیمت نفت

امروز به دلیل شیوع ویروس جهش یافته کووید-19 و موج جدیدی که در سراسر اروپا و کشورهای دیگر باعث محدودیت های جدید قرنطیه ای شده، قیمت نفت دو درصد افت کرد.

به گزارش رویترز، با افزایش دوباره نگرانی ها برای تقاضای سوخت در بازارهای جهانی به دلیل محدودیت های قرنطینه ای کرونا، قیمت نفت حدود دو درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، معاملات آینده نفت خام برنت پس از جهش قیمت یک شبه بر اثر اختلالات کانال سوئز، امروز 1.8 درصد در هر بشکه کاهش یافت و به 63 دلار و 27 سنت در هر بشکه رسید.

همچنین معاملات آینده نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده پس از صعود مشابه برنت، امروز با 2.1 درصد کاهش به 59 دلار و 91 سنت در هر بشکه رسید.

طبق گزارش رویترز، در اوایل این هفته، نگرانی برای محدودیت های قرنطینه ای، تاخیر فرایند واکسیناسیون و متوقف شدن رشد تقاضا باعث کاهش قیمت نفت و تقاضا در این بازار شده بود، اما روز چهارشنبه فرایند قیمت نفت به شدت معکوس شد، زیرا به گل نشستن یک کشتی باری عظیم در کانال سوئز احتمالا 10 تانکر حامل 13 میلیون بشکه نفت را مسدود نموده است.

رویترز در ادامه مطرح کرد: روز چهارشنبه با انتشار اطلاعاتی که نشان می داد تقاضای بنزین در ایالات متحده بهبود یافته و نرخ بهره برداری از پالایشگاه ها در حال افزایش است،به بازار نفت یاری شد .با این حال، این عوامل حامی بازار، کوتاه مدت بودند.

بر اساس این گزارش، ویوک ظار، تحلیلگر کالاهای بانک کامان ویت، گفت: با اینکه عوامل انسداد سوئز و تقاضای ایالات متحده به وجود آمد، اما سوالات و نگرانی های کاهش تقاضادر بازار را پاک نمی کند.

وی به رویترز گفت:در حالی که تمرکز کارشناسان بر روی تقاضا و محدودیت های قرنطینه ای و شیوع موج جدید کرونا در اروپا بود، اما شاهد افزایش موارد کووید 19 در کشورهایی مانند هند و برزیل هستیم، اقتصادهای در حال توسعه برای رشد پایدار تقاضای نفت بسیار مهم هستند.

طبق گزارش رویترز، هند روز چهارشنبه بالاترین آمار مرگ و ابتلا به کرونا را در یک روز گزارش و گفت که یک نوع ویروس جدید از بیماری کرونا پیدا شده است.

همچنین چهار منبع اوپک پلاس به رویترز گفتند، با توجه به نگرانی های مداوم تقاضا، کاهش قیمت ها و انتظارات از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش ، اوپک پلاس در جلسه ای که اول اول آوریل تشکیل می گردد، محدودیت های عرضه فعلی خود را تا ماه مه افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگاران، قیمت لحظه ای نفت برنت 63 دلار و 2 سنت است.

همچنین قیمت لحظه ای نفت وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده به 59 دلار و 88 سنت رسید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1531

به "محدودیت های کرونا نفت را ارزان کرد ، بی تاثیری اختلالات کانال سوئز در قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های کرونا نفت را ارزان کرد ، بی تاثیری اختلالات کانال سوئز در قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید