واردات خودروهای بالای 2500 سی سی با سرمایه گذاری خارجی

به گزارش مجله تانی بای، معاون فنی و امورگمرکی گمرک ایران از امکان ورود موقت سه دستگاه خودروی سواری توسط سرمایه گذاران خارجی اطلاع داد.

واردات خودروهای بالای 2500 سی سی با سرمایه گذاری خارجی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مهرداد جمال ارونقی توضیح داد: مسافران غیرمقیم ایران که با خودروی شخصی خود وارد کشور می شوند، هرگاه جواز عبور مانند کارنه دوپاساژ از کانون های جهانگردی کشورهای ملحق به قرارداد گمرکی ورود موقت وسایل نقلیه شخصی در دست داشته و به گمرک ورودی ارایه دهند می توانند تا سه ماه ، بدون الزام به تسلیم اظهارنامه یا تأدیه تضمینی به گمرک، از وسیله نقلیه خود در کشور استفاده نموده و یا در مدت مذکور چندین بار با وسیله خود از راه های مجاز وارد و خارج شوند.

به گفته وی گمرک ایران می تواند به درخواست متقاضی در صورت داشتن عذر موجه مدت استفاده از وسیله نقلیه در داخل کشور را حداکثر تا انتها مدت اعتبار جواز تمدید کند.

این مقام مسوول اضافه کرد: استفاده از مزایای اشاره شده منوط به این است که جواز یاد شده برای ورود وسیله نقلیه به ایران دارای اعتبارباشد؛ همچنین مندرجات و اوصاف مذکور در جواز عبور با مشخصات وسیله نقلیه وارده مطابق بوده و در هیچ یک از قسمت های مختلف جواز یاد شده آثار قلم خوردگی وجود نداشته باشد، مگر اینکه کانون صادرنماینده جواز، اصلاحی را که به عمل آمده با مهر و امضای خود گواهی نموده باشد.

معاون گمرک گفت: باید توجه داشت ایرانیان مقیم خارج از کشور به شرطی می توانند از مقررات این ماده استفاده نمایند که قبل از ورود به ایران حداقل سه ماه متوالی در خارج اقامت داشته باشند.

ارونقی با اشاره به تصویب نامه اخیر هیأت وزیران در این ارتباط گفت : علاوه بر شرایط کلی فوق، با توجه به پیشنهاد وزارت امور مالی و دارایی ، هیأت وزیران در اردیبهشت ماه سالجاری طی تصویب نامه ای شرایط ورود موقت خودروی سواری توسط سرمایه گذاران خارجی را گفت. بر اساس این مصوبه گمرک می تواند برای آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که مجوز قانونی لازم را دریافت نموده اند، پس از آغاز عملیات اجرایی طرح و ورود تمام یا بخشی از سرمایه خارجی به کشور با تأیید سازمان سرمایه گذاری ، به ازای هر (300) هزار دلار سرمایه گذاری خارجی یا معادل آن به ارزهای دیگر که جذب و وارد شده باشد، یک دستگاه و حداکثر تا سقف سه دستگاه خودروی سواری نو موردنیاز را بدون ارایه جواز عبور و صرفاً پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ تضامین لازم، به مدت یک سال و قابل تمدید تا پنج سال ، ورود موقت کند.

معاون امور گمرکی گمرک ایران در انتها با اشاره بر اینکه منعی جهت ورود موقت خودروهای سواری بالای 2500 سی سی به نظر نمی رسد، گفت: گمرک می تواند تضمین لازم جهت ورود موقت این خودروها را بصورت بیمه نامه معتبر دریافت و اجازه ورود موقت را صادر کند. شیوه نامه اجرایی این تصویب نامه، بزودی پس از برگزاری جلسه مشترکی فیمابین گمرک و سازمان سرمایه گذاری و تأیید مراجع ذیصلاح جمع بندی و جهت اقدام لازم به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ خواهد گشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 995

به "واردات خودروهای بالای 2500 سی سی با سرمایه گذاری خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات خودروهای بالای 2500 سی سی با سرمایه گذاری خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید