وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد

به گزارش مجله تانی بای، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا به امروز با معرفی حدود 176 هزار نفر به بانک ها، بیش از 55 هزار نفر توانستند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت نمایند.

وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صداوسیما، محمود محمودزاده گفت: با توجه به درخواست مردم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، هفته قبل مرحله دوم ثبت نام این تسهیلات را آغاز کردیم که تا کنون 200 هزار نفر جدید در سامانه ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا 30 مهرماه است گفت: افرادی که ثبت نام کردند بعد از گذراندن مراحل پایش در صورت واجد شرایط بودن، به کارتابل بانکی معرفی می شوند تا مراحل اخذ تسهیلات را طی نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه نمود: وام ودیعه مسکن، یکی از تصمیماتی بود که سال جاری موجب شد شرایط قابل قبولی نسبت به رشد، اجاره داشته باشیم و توانستیم آن را کنترل کنیم.

محمودزاده گفت: برای وام ودیعه مسکن با همت دولت 20 هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تخصیصی با موضوع کرونا در نظر گرفته شد این مصوبه در ستاد ملی کرونا و ستاد مالی دولت تنظیم شد که بر اساس آن، قرار است به متقاضیان در شهر تهران 50 میلیون، در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون جمعیت دارند 30 میلیون و در سایر شهرهای کشور، 15 میلیون تومان بابت تمدید اجاره نامه پرداخت گردد.

تا کنون 55 هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند

وی اضافه نمود: در مرحله نخست ثبت نام وام ودیعه مسکن، یک میلیون و 800 هزار نفر به طور پیامکی ثبت نام کردند و بیش از 550 تا 560 هزار نفر اطلاعات خود را وارد سامانه کردند و این اطلاعات پایش شد.

معاون مسکن و اقتصاد وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، سقف تمدید اجاره در تهران 25 درصد، برای کلانشهرها 20 درصد و برای سایر شهرها 15 درصد در نظر گرفته شد،، اما اخیراً مرکز آمار خاطرنشان کرد افزایش نرخ اجاره به جای 25 درصدی که ستاد ملی کرونا تعریف نموده، 40 تا 41 درصد است این رقم مربوط به کل اجاره هاست یعنی اجاره های جدید به اضافه اجاره تمدید شده است.

محمودزاده گفت: در صورتی که مصوبه ستاد ملی کرونا فقط، برای تمدید اجاره است و به طور کامل و حداکثر با دو درصد اختلاف بین 25 تا 27 درصد در تهران، در تمدید اجاره ها تفاوت داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: 41 درصدی که مرکز آمار اعلام نموده است مربوط به اجاره های جدیدی است که در این حوزه نرخ گذاری برای آن صورت نگرفته است.

وی گفت: دو تصمیمی که برای کنترل بازار اجاره گرفته شد یکی معین سقف اجاره، و دیگری وام ودیعه مسکن، در مجموع تأثیر مثبتی بر بازار اجاره گذاشته است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1230

به "وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید