وزیر تعاون: واریز یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب 3.6 میلیون بازنشسته آغاز شد

به گزارش مجله تانی بای، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان جامعه کارگری سازمان تامین اجتماعی در ماه های دی و بهمن به تایید و تصویب مراجع قانونی رسید از ابتدای سال 1400 اجرایی می شود.

وزیر تعاون: واریز یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب 3.6 میلیون بازنشسته آغاز شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد شریعتمداری ادامه داد: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان جامعه کارگری سازمان تامین اجتماعی قرار بود از ابتدای فروردین انجام شود، اما دیروز در نشست سراسری با روسای کانون بازنشستگان جامعه کارگری تامین اجتماعی کشور، احساس کردیم دغدغه ای است که علاقمند هستند علی الحساب این همسان سازی در سال 1399 انجام شود.

آقای شریعتمداری اضافه کرد: برای این منظور با هماهنگی با سیستم بانکی با موضوع بانک رفاه، از نیمه شب دیشب، کار پرداخت علی الحساب یک میلیون و 200 هزار تومانی به حساب بازنشستگان جامعه کارگری بازنشستگان کشوری آغاز شد و تا ساعت 8 امشب، سه میلیون و ششصد هزار نفر از بازنشستگان، وجوه مربوط را دریافت کردند و در مجموع به میزان حدود چهار هزار میلیارد تومان به حساب آن ها واریز شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همکاری جدی و ارزشمند کانون ها، بازنشستگی کشوری و تشکل های بازنشستگی در سطح کشور، مجلس شورای اسلامی و دولت، اتفاق خوبی را آفرید و تخصیص 89 هزار میلیارد تومان منابع صرفاً برای سازمان تامین اجتماعی در بند و تبصره 2 قانون بودجه 1400، زمینه استمرار امر غنی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان جامعه کارگری سازمان تامین اجتماعی را در سال 1400 فراهم کرد.

آقای شریعتمداری اضافه کرد: به محض ابلاغ اعتبار در سال 1400، استمرار این امر را برای همه سه میلیون و 600 هزار بازنشسته سازمان تامین اجتماعی، مشابه آن چه که در سازمان بازنشستگی کشوری و لشکری رخ داد مشاهده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای را برای کمک هزینه بیمه بیکاری افراد آسیب دیده از کرونا، تصویب کرد که تا خاتمه خرداد پرداخت شود، گفت: قرار شد بر اساس این مصوبه ستاد، کمک هزینه بیمه بیکاری برای 770 هزار نفری که در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ثبت نام کرده بودند، پرداخت شود و این مبالغ در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت، توسط خزانه داری کل کشور و بر اساس لیستی سازمان تامین اجتماعی به حساب شبا همه ثبت نام کنندگان واجد شرایط، واریز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، آقای شریعتمداری اضافه کرد: پنج هزار نفر از مشمولان دریافت کمک هزینه بیکاری به علت مسائل شماره حساب شبا و تکمیل نبودن مدارکشان تا ماه پیش پیروز به دریافت مبلغ نشده بودند که این ماه، مشخصات آن ها در نامه ای در اختیار خزانه داری کل کشور قرار گرفت که تا به امروز یا به طور کامل پرداخت شده است و یا در اسرع وقت به حساب آن ها واریز می شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1510

به "وزیر تعاون: واریز یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب 3.6 میلیون بازنشسته آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر تعاون: واریز یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب 3.6 میلیون بازنشسته آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید