وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا کناره گیری می کند

به گزارش مجله تانی بای، رسانه های آمریکا گزارش داده اند وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا پس از درز سخنانش درباره فرمانده اخراج شده ناو روزولت پیشنهاد داده از سمتش استعفا کند.

وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا کناره گیری می کند

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، رسانه ها گزارش داده اند توماس مادلی، سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکا که فرمانده اخراج شده ناو یو اس اس روزولت را احمق خطاب کرده بود پیشنهاد داده از سمتش استعفا کند.

سخنان توماس مودلی روز دوشنبه به رسانه های آمریکا درز پیدا کرده بود. گفته می شود او در یک سخنرانی برای پرسنل ناوهواپیمابر ئتودور روزولت از فرمانده این ناو، برت کروزیر، انتقاد و او را ساده لوح و احمق توصیف کرده بود.

سخنان مودلی بعد از آن صورت گرفته بود که کروزیر به دلیل افشاگری درباره شیوع ویروس کرونا در ناو روزولت از سمتش عزل شد.

مودلی در سخنرانی خود گفت: کاپیتان برت کروزیر بسیار ساده لوح یا احمق بود که این چنین ناو را هدایت می کرد.

مقامات نیروی دریایی آمریکا پس از آن کروزیر را برکنار کردند که وی طی نامه ای به این نیرو خواستار حمایت از پرسنل این ناوهواپیمابر در پی شیوع ویروس کرونا در میان پرسنل آن شد.

مقامات آمریکایی علت برکناری فرمانده ناوهواپیمابر روزولت را نه به دلیل این نامه بلکه به دلیل درز آن به رسانه ها عنوان کرده اند.

سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکایی گفت که آیا فرمانده برکنار شده ناو روزولت از این موضوع آگاهی نداشت که ادعاهای وی درباره تامین منابع بیشتری برای کمک به قرنطینه ملوانان آلوده به ویروس کرونا در کشتی می تواند به ارتش آسیب برساند؟

ناوهواپیمابر روزولت در حال حاضر در سواحل گوام واقع شده است. بر اساس برخی گزارش ها دست کم 200 نفر از پرسنل این ناوهواپیمابر به کرونا مبتلا هستند.

حدود دو هفته پیش این ناوهواپیمابر در بندر دانانگ ویتنام بوده و پرسنل این ناو نیز در ارتباط با ساکنان محلی بوده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 871

به "وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا کناره گیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا کناره گیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید