پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه ای تاریک در تاریخ خواهد ماند

به گزارش مجله تانی بای، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پیامی به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس انستیتو پاستور ایران نوشت:پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه ای تاریک برای همواره در تاریخ خواهد ماند.

پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه ای تاریک در تاریخ خواهد ماند

به گزارش خبرنگاران، متن پیغام بهرام قاسمی به توضیح زیر است:

انستیتو پاستور ایران به عنوان یکی از مهمترین نماد همکاری های مشترک علمی - پزشکی بین ایران و فرانسه در آستانه یکصدمین سال تاسیس خود واقع شده است.

مرکزی که با همکاری مدیران، پزشکان ایرانی و متخصصین فرانسوی تاسیس شد، امروز علیرغم گذشت دهه ها سال از تحریم های ظالمانه و ضد بشری ایالات متحده آمریکا و اعمال محدودیت های تحریمی هر چه بیشتر جهت تهیه دارو و واکسن های مورد احتیاج بچه ها و کهنسالان تبدیل به یک انستیتوی بزرگ و کم نظیر مرجع در زمینه های: پیشگیری از بیماریهای عفونی، آموزشی، درمانی و تحقیقات بیولوژیکی و همچنین فراوری انواع واکسن شده است به نحوی که با توجه به پیشرفت های انجام شده طی دهه های گذشته، این مرکز به عنوان یکی از یگانه های فراوری واکسن در دنیا شناخته می گردد.

آیا به راستی امروز نیز ایران و فرانسه می توانند برای آیندگان چنین گام مهمی بردارند؟

در حال حاضر بزرگترین جنایت تاریخ بشری با اعمال تحریم های فرامرزی، غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران با تحکم و تعمیم آن به سایر موسسات دارویی و پزشکی حتی در اروپا در جریان است. این تحریم ها با ایجاد موانع متعدد نه تنها امکان نوآوری در عرصه های مختلف جهت حفاظت از جان انسان ها را مانع می گردند بلکه همکاری های دیرینه ناشی از کوشش بسیاری از دانشمندان و پزشکان برای مقابله با انواع بیماری های واگیر دار را متوقف و مختل ساخته است. پذیرش قوانین فرامرزی و قلدرمآبانه ایالات متحده آمریکا به خصوص در حوزه پزشکی، نقطه ای تاریک برای همواره تاریخ خواهد ماند.

آمریکا باید به انسداد همکاری های پزشکی - دارویی میان کشورها خاتمه دهد.

بهرام قاسمی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 210

به "پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه ای تاریک در تاریخ خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه ای تاریک در تاریخ خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید