کرونا دره سیلیکون هند را خالی کرد

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران : بنگالورو که به عنوان بنگالور هم شناخته می گردد، نزدیک به 345 هزار مورد ابتلا و 4000 مورد مرگ براثر کرونا ثبت نموده است. در سراسر هند بیش از 8.4 میلیون نفر آلوده شده اند و بیش ا ز 125 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

کرونا دره سیلیکون هند را خالی کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتاق بازرگانی تهران؛ پاندمی ویروس کرونا، دره سیلیکون هند را متحول نموده است. مغازه ها به سرعت در حومه مجلل این کلان شهر شلوغ هند تخلیه می شوند و کافه ها که روزگاری مورد استقبال نیروی کار جوان شرکت های این منطقه بودند، خالی مانده اند. فضای داخلی نمایشگاه ها، غذاخوری ها و شرکت های نرم افزاری را گرد و غبار گرفته است. سی ان بی سی گزارشی از این شرایط هند منتشر نموده است.

طبق این گزارش، ساکنان، آنجا را حمام خون در خیابان صدا می زنند. کورامانگالا، مکانی محبوب در میان دانشجویان دانشگاه ها و جوانان متخصص در جنوب بنگالورو، پایتخت فناوری اطلاعات هند است. در آنجا ترکیبی از آپارتمان های لوکس، ساختمان های تجاری و خانه های ییلاقی مجلل دیده می گردد که بسیاری از میلیاردرهای هندی در آنجا زندگی می نمایند.

اما با ماه ها تعطیلی شرکت ها و شهر و شرایط اجاره، شرکت ها مجبور شدند فضای کاری خود را به حومه ارزان تر منتقل نمایند.

هزاران دانشجو و متخصصانی که در شرکت های فناوری اطلاعات کار می کردند، در همین منطقه هم زندگی می کردند، اما با دور کاری های دوره قرنطینه آنها به مناطق اصلی زندگی خود نقل مکان نموده اند. حتی زمانی که شهرها دوباره بازگشایی شدند، نیروی کار حرفه ای بنگالورو با سرعت بسیار کندتری نسبت به سایر شهرهای عظیم دیگر به کار برگشتند این ماجرا می تواند خطر بهبودی طولانی مدت این شهر را افزایش دهد.

بنگالورو که به عنوان بنگالور هم شناخته می گردد، نزدیک به 345 هزار مورد ابتلا و 4000 مورد مرگ براثر کرونا ثبت نموده است. در سراسر هند بیش از 8.4 میلیون نفر آلوده شده اند و بیش ا ز 125 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

در ماه می، دولت بسته محرک 266 میلیارد دلاری را اظهار داشت، اما تقاضای مصرف نماینده و فراوری هنوز بهبود نیافته است و مناطق خرید و مراکز تجاری هنوز رونق نیافته اند.

در سرتاسر بنگالورو، داستان ها یکسان است. صاحبان ملک یا باید مکان خود را ارزان اجاره دهند یا خالی بودن آن را تماشا نمایند.

سی آر جاناردهانا، رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کارناتاکا می گوید: 15 درصد از مشاغل شهر بنگالورو تعطیل شده اند و 140 هزار صنعت و فروشگاه های کوچک و عظیم برای همواره تعطیل شده اند. این شهر تا پس از بازگشایی اقتصاد شاهد بهبودی آهسته ای بوده است و انتظار می رود این بحران تا خاتمه همه گیری کرونا ادامه داشته باشد. مردم در موقعیتی نیستند که از خانه بیرون بیایند و می خواهند از خانواده های خود محافظت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1202

به "کرونا دره سیلیکون هند را خالی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا دره سیلیکون هند را خالی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید