583 میلیارد تومان برای یک تبلیغات بایا در تلویزیون؟

به گزارش مجله تانی بای، روزنامه فرهیختگان در گزارش آمار و اطلاعات جالب توجهی درباره اگهی های تبلیغاتی بایا در تلویزیون منتشر نموده است. براساس این گزارش بایا در یک ماه نزدیک به 600 میلیارد تومان اگهی تبلیغاتی داشته است.

583 میلیارد تومان برای یک تبلیغات بایا در تلویزیون؟

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

آگهی‌های بایا طی یک ماه اخیر از 9 شبکه تلویزیونی شامل شبکه یک، دو، سه، شبکه تهران، آی‌فیلم، ورزش، نمایش، نسیم و تماشا پخش‌شده است.

بنا به نوشته فریختگان آگهی‌های بایا در چندین قالب محتوا بین 20 تا 45 ثانیه و حتی 60 ثانیه نیز پخش‌ شده است. اگر میانگین طول پخش این آگهی‌های تبلیغاتی را 30 ثانیه در نظر بگیریم و همچنین با توجه به کاهش پخش این آگهی‌ها در روزهای اخیر، می‌توان برآورد کرد آگهی‌های بایا به‌طور متوسط روزانه 12 بار از هر شبکه تلویزیونی پخش می‌شود.

این روزنامه ادامه داد: به عبارتی در روزهای اوج پخش آگهی‌های بایا و روزهای اخیر، به‌طور متوسط 9 شبکه تلویزیونی روزانه 108 بار آگهی تبلیغاتی بایا را پخش نموده‌اند. با در نظر دریافت پخش 108 بار آگهی، در هر شبانه‌روز تلویزیون 3240 ثانیه یا به‌عبارتی 54 دقیقه آگهی برای بایا پخش نموده است. همچنین آنالیز هزینه تبلیغات در تلویزیون نیز نشان می‌دهد در شبکه‌های مختلف و در زمان‌های مختلف شبانه‌روز (برنامه صبحگاهی، برنامه‌های عصرانه یا شب و بین برنامه‌های مختلف اعم از پخش اخبار، سریال‌ها و مسابقات ورزشی و...) هزینه آگهی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی بسیار متفاوت و پرنوسان است.

این گزارش محاسبه نموده است: برای مثال آنالیز آمار و ارقام جدول تعرفه خام (بدون تخفیف) هر ثانیه پخش آگهی بازرگانی(تیزر) در باکس قبل هر برنامه در شبکه یک سیما از 450 هزار تومان(برنامه صبحگاهی) آغاز‌شده و تا حدود 96 میلیون تومان در قبل اخبار 21 سیما متفاوت است. در شبکه دو این مقدار از 310 هزار تومان آغاز ‌شده و تا 40 میلیون تومان و حتی در قبل اخبار 22 و 30 تا 120 میلیون تومان نیز قیمت خورده است. در شبکه سه این رقم از 513 هزار تومان تا 120 میلیون تومان هم متغیر است. رقم آگهی در شبکه تهران از 147 هزار تومان تا 16 میلیون تومان نیز در نوسان است. در شبکه‌های نمایش و تماشا این رقم به ازای هر ثانیه از 51 هزار تومان تا 20 میلیون تومان و در شبکه نسیم نیز از 1.8 میلیون ‌تا 120 میلیون تومان قیمت خورده است.

فرهیختگان نوشت: با توجه به نرخ‌های متفاوت و مختلف پخش آگهی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و زمان پخش در شبانه‌روز، به‌طور میانگین اگر نرخ پخش هر آگهی بایا را به ازای هر ثانیه 6 میلیون تومان در نظر بگیریم، پخش 3240 ثانیه آگهی بایا در روز، معادل روزانه 19 میلیارد و 440 میلیون تومان برای مالکان بایا آب می‌خورد. این مبلغ در ماه چیزی حول‌وحوش 583 میلیارد و 200 میلیون تومان خواهد شد.

بایا می‌گوید شبکه هوشمند خرید و فروش کالا و خدمات در سراسر کشور است. بنا به اعلام مدیران آن بایا فضایی برای خرید و فروش و همچنین تعامل تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان فراهم ‌آورده و هدف آن، ایجاد محیطی مناسب برای دسترسی مصرف کنندگان به کالا و خدمات با کیفت با قیمت مناسب و به موقع؛ و برای تامین‌کنندگان کالا و خدمات توسعه بازار، تجاری‌سازی ایده‌ها، توسعه بازارهای محلی است.

دستمزد سیامک انصاری برای تبلیغات بایا چقدر است؟

یکی از موضوعاتی که اخیرا درباره بایا خبرساز شده است حضور سیامک انصاری بازیگر سینما و تلویزیون در تبلیغات این گروه است.

روزنامه آرمان در این باره گزارش داده که سیامک انصاری برای حضور در تبلیغات گسترده تلویزیونی بایا حدود 10 میلیارد تومان پول دریافت نموده است. البته این گزارش به صورت رسمی تائید نشده است.

تبلیغات تلویزیونی بایا واکنش‌های زیادی را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. کاربران شبکه های اجتماعی معتقدند تبلیغات بایا پرحجم و خسته کننده است و در عمل هیچ ارزش و فایده ای هم ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1276

به "583 میلیارد تومان برای یک تبلیغات بایا در تلویزیون؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "583 میلیارد تومان برای یک تبلیغات بایا در تلویزیون؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید