خبرنگاران انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب

به گزارش مجله تانی بای، رشت - خبرنگاران- استاندار گیلان گفت: تست تشخیص افراد مشکوک به کرونبا رسیدن کیت تشخیصی به استان از فردا در گیلان انجام می شود و دیگر نیازی به ارسال به تهران نیست.

خبرنگاران انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب

ارسلان زارع جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار مجله تانی بای افزود : موضوع تامین و ارسال کیت های تشخیصی برای آزمایشگاهها و ملزومات محافظت شخصی به تهران داده شده که مقرر است تا امشب ارسال شود و از فردا تست های تشخیصی در استان انجام شود.

وی با اشاره به ادامه تعطیلی مدارس و کاهش ساعات اداری و نیز تعداد کارکنان به یک سوم در ادارات و سازمان ها افزود: از مردم می خواهم تا به غیر از شرایط اضطرار و نیاز از منزل خارج نشوند؛ چرا که مهمترین مولفه پیشگیری از این بیماری مراقبت های شخصی است.

وی با اشاره به پیگیری ها در یک ماه قبل برای راه اندازی بیمارستان های تالش و لنگرود شرح داد : در ماه گذشته پیشنهاداتی برای تجهیز این دو ساختمان دادم که رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعتبار برآورد شده برای تجهیز آن موافقت کرده و دستور لازم را داده است.

وی یادآور شد: وعده ای که در گذشته نیز برای تامین اعتبار برای ملزومات و مایحتاج دانشگاه علوم پزشکی از سوی سازمان برنامه و بودجه داده شد، به موقع پرداخت شده است.

زارع یکی از در خواست های خود در جلسه ویدئو کنفرانس با معاون اول رئیس جمهوری را تسویه بدهی های پرسنلی دانشگاه عنوان و شرح داد: مقرر شد طی روزهای آینده این بدهی ها پرداخت شود؛ زیرا کادر درمان خط مقدم مقابله با این بیماری هستند که لازم است به انواع مختلف حمایت های معنوی و پاداش های مادی جبران ایثارگری آنها را داشته باشیم.

گندزدایی شهرهای استان از امشب

وی با اشاره به گندزدایی شهرهای استان گفت : تقسیم کار و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و از امشب گندزدایی شهرستان های استان آغاز می شود و تا فردا ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم از تردد در سطح شهر در ساعات پایانی شب خودداری کنند، افزود : بنا به ضرورت در روزهای آینده به ویژه اماکن عمومی گندزدایی می شوند.

استاندار گیلان گفت: مسئولان سطح ملی و استانی همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا آسیب پذیری مردم در برابر این ویروس کمتر شود.

وی از همکاری مردم و از تمامی کادر درمان برای همکاری در مقابله با این ویروس قدردانی کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 769

به "خبرنگاران انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید