خبرنگاران مذاکره تلفنی پوتین با سران چین و انگلیس درباره کرونا و جنگ دوم جهانی

به گزارش مجله تانی بای، مسکو - خبرنگاران - رئیس جمهوری روسیه با رئیس جمهوری چین و نخست وزیر انگلیس درباره مبارزه با کرونا و پیروزی در جنگ دوم جهانی تلفنی گفت وگو کرد.

خبرنگاران مذاکره تلفنی پوتین با سران چین و انگلیس درباره کرونا و جنگ دوم جهانی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز آدینه گفت: گفت وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین با شی جین پینگ به ابتکار رئیس جمهوری چین صورت گرفت و طرف چینی هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ دوم جهانی را به پوتین تبریک گفت.

در گفت وگوی تلفنی به اهمیت این رویداد برای دو کشور که تلفات بسیار سنگینی را در جنگ دوم جهانی متحمل شدند، اشاره شد.

پوتین از رئیس جمهوری چین بخاطر توجه به حفظ بناهای یادبود سربازان کشته شده شوروی در این کشور قدردانی کرد.

دو طرف در گفت وگو درخصوص مبارزه با کرونا همکاری دو کشور در این عرصه را عالی ارزیابی نموده و بر آمادگی برای ادامه همکاری برای فراوری واکسن ویروس کرونا و داروهایی برای معالجه این بیماری تاکید کردند.

روسای جمهوری روسیه و چین همچنین به اهمیت کوشش جامعه جهانی برای مقابله با کرونا و جلوگیری از سیاسی کردن این مساله ازسوی بعضی کشورها اشاره کردند.

در ادامه گفت وگوی تلفنی بعضی موضوعات مربوط به مشارکت راهبردی دو کشور مطرح شد و دو طرف توافق کردند دیدارهای مقام های روس و چینی در دوره پساکرونا ازسرگرفته گردد.

پوتین امروز با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم تماس تلفنی گرفت و دو طرف هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ دوم جهانی بر آلمان نازی را به همدیگر تبریک گفتند.

رئیس جمهوری روسیه ازجمله اعلام نمود که روسیه اقدامات شجاعانه ملوانان انگلیسی در همراهی و محافظت از کاروان کشتی های حامل محمولات مورد احتیاج شوروی در آبهای شمال این کشور در دوره جنگ دوم جهانی را از یاد نمی برد.

جانسون هم به نوبه خود ازطرف ملت انگلیس از نقش معین نماینده شوروی و نیروهای مسلح آن در پیروزی بر آلمان هیتلری قدردانی کرد.

وی اعلام نمود که دوستی نیروهای مسلح دو کشور در آن سالها یادآور اهمیت انسجام کوشش ها برای مقابله با چالش ها و تهدیدهای معاصر است که یکی از آنها ویروس کرونا است.

دو طرف برای برقراری گفت وگوها و همکاری در مسائل در دستور کار روابط روسیه و انگلیس و نیز حل مسائل مهم بین المللی اعلام آمادگی کردند.

روابط روسیه و انگلیس در سه دهه اخیر و پس از فروپاشی اتحاد شوروی سابق همیشه پرتنش بود و دو طرف یکدیگر را در مسائل مختلف متهم می نمایند.

آخرین موج تنشها بین روسیه و انگلیس ادعای لندن مبنی بر مداخله مسکو در امور داخلی این کشور در سال گذشته بوجود آمد که در رسانه های انگلیسی به تفصیل به آن پرداختند.

لندن دو سال پیش نیز مسکو را به دست داشتن در مسمومیت یک افسر امنیتی سابق روس به اسم سرگئی اسکریپال و دخترش که به انگلیس پناهنده شده اند متهم کرد و با این اتهام توانست کشورهای اروپایی و آمریکا را برای تشدید تحریم ها علیه روسیه متقاعد و 150 دیپلمات روس را از این کشورها اخراج کند.

لندن در مورد تنش های بوجود آمده میان اوکراین و روسیه نیز همیشه طرف کی یف را گرفته است و روسیه را متجاوز می خواند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 946

به "خبرنگاران مذاکره تلفنی پوتین با سران چین و انگلیس درباره کرونا و جنگ دوم جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مذاکره تلفنی پوتین با سران چین و انگلیس درباره کرونا و جنگ دوم جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید