مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان

به گزارش مجله تانی بای، ایسنا/ سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: در حال حاضر تعداد بیشتری از جوانان با علائم شدیدتر بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از آن روبرو هستند.

مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت تعداد قابل توجهی از افراد جوان با علائم شدید بیماری کووید-19 روبرو شده یا بر اثر آن جان خود را از دست می دهند.

کارشناسان به دنبال آن هستند تا تعیین شود چرا افراد کمتر از 60 سال که به نظر از شرایط سالمی برخوردارند به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 و وخامت حال شان به بستری شدن در بخش های مراقبت ویژه نیاز پیدا می کنند.

به گفته کارشناسان این سازمان، هنوز نکات بسیار قابل توجهی در مورد کروناویروس و بیماری ناشی از آن وجود دارد که ناشناخته است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت تاکید کردند: در مجموع بیشتر افرادی که با علائم شدید بیماری روبرو می شوند و در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند، افراد مسن یا مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند. هرچند آنچه در برخی از کشورها مشاهده می شود این است که حتی بیمارانی در سنین 30 تا 50 سال به دلیل وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و جان خود را از دست می دهند.

این سازمان اعلام کرده است در کره جنوبی یک مورد از شش مرگ ناشی از بیماری کووید-19 در میان افراد کمتر از 60 سال رخ داده است. در ایتالیا نیز حدود 10 تا 15 درصد از افرادی که در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند از افراد کمتر از 50 سال هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 867

به "مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده علائم شدید کووید-19 در جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید