پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولان

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی افراد دارای معلولیت پیامی صادر کرد.

پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولان

به گزارش سازمان بهزیستی، متن پیام وحید قبادی دانا به شرح زیر است:

به نام خدا

به نام آن که انسان را رسم بهتر زیستن آموخت، بینشی داد تا بیندیشد و راه سعادت را هوشمندانه بپیماید، حتی اگر راه، ناهموار باشد و موانع، بسیار. در میان افراد دارای معلولیت نیز بسیارند کسانی که راستا بهتر زیستن را با چشم های نابینا، گوش های ناشنوا و صندلی های چرخدار می پیمایند و به ما می آموزند که محدودیت ها، سد راه شکوفایی آنها نیست و دلیلی است برای خلق فرصت های تازه.

سیزدهم آذر ماه، روز جهانی معلولان، فرصتی است تا بار دیگر این پیام انسان گرایانه را در جامعه طنین انداز نماییم که معلولان حق دارند از مودّت و احترام، فرصت های اجتماعی برابر، امنیت و سلامت بهره مند گردند. این پیام در شعار امسال روز جهانی معلولان نیز منعکس شده و بر این امر تأکید شده است که با غلبه یافتن بر ویروس کرونا باید دنیایی بسازیم که از ثبات و ایمنی لازم برای افراد دارای معلولیت برخوردار بوده و در آن نیازهای این عزیزان تامین می شود.

به روزرسانی خدمات مورد نیاز گروه های دارای معلولیت همواره در مدار توجه سازمان بهزیستی بوده و بخش عمده ای از ظرفیت های تخصصی و منابع اعتباری سازمان به این امر اختصاص یافته که نتیجه آن، ارائه خدمات تخصصی در زمینه های فرهنگی و آموزشی، توانبخشی و مراقبتی است.

بر این اساس وجود پاره ای مسائل به ویژه تورم روزافزون ناشی از تحریم ها و کمبود اقلام بهداشتی و توانبخشی، شیوع گسترده بیماری کووید-19 و محدودشدن خدمات مراکز و ... در مجموع فرایند ارائه خدمات را دشوارتر ساخته است. با این وجود اهتمام جدی همکاران در بخش های تخصصی سازمان بهزیستی معطوف بر حل مسائل افراد دارای معلولیت شده و تلاش ها جهت رفع موانع موجود، کماکان ادامه دارد.

تشکیل دبیرخانه قانون حمایت از حقوق معلولان جهت پیگیری جدی فرایند اجرای این قانون در دستگاه های اجرایی، رایزنی مستمر با مسئولان امر به منظور تأمین منابع اعتباری قانون مذکور و تقویت ارتباط با سایر نهادها در راستای همسویی هرچه بیشتر آنان با قوانین حمایت از حقوق معلولان، گام هایی است که با هدف توانمندسازی این عزیزان و تبلور حضور ارزنده آنان در راستا توسعه جامعه اسلامی و در راستای ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت (فراگیر، دسترس پذیر و پایدار) برداشته می شود.

دکتر وحید قبادی دانا

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1357

به "پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید