وظیفه بیمه مرکزی، تعیین اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه ای نیست

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - بیمه مرکزی طی اطلاعیه ای در واکنش به مطالب منتشر شده در فضای مجازی درخصوص دخالت بیمه مرکزی در انتخاب هیات مدیره، خاطرنشان کرد که وظیفه ای در مشخص اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه ای ندارد و تنها صلاحیت اعضای هیات مدیره را بررسی می کنند.

وظیفه بیمه مرکزی، تعیین اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه ای نیست

بیمه مرکزی در این اطلاعیه اعلام کرد که یکی از سیاست های تعیین شده سال جاری در راستای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها تسریع و سهولت در خدمت رسانی به ذینفعان و به حداقل رساندن میزان پاسخگویی به تقاضاها و مطالبات رسیده ازطرف مردم و شرکت های بیمه است.

به همین علت یکی از این وظایف اعلام احراز و یا عدم احراز تقاضاهای دریافتی برای تصدی مدیران کلیدی شرکت های بیمه در چارچوب آیین نامه شورای عالی بیمه است، به گونه ای که با برنامه ریزی اجرا شده مدت زمان رسیدگی به درخواست ها به حداقل زمان ممکن کاهش یابد.

بیمه مرکزی وظیفه تعیین و معرفی اعضای هیات مدیره شرکت ها را ندارد، بلکه تنها مطابق با قوانین و مقررات، احراز و یا عدم احراز صلاحیت افراد معرفی شده را اعلام می کند.

براساس بررسی های انجام شده، مصداق عینی و قابل اتکایی برای اثبات برخی از تخلفات اعلام شده در مطالب برخی از رسانه ها در خصوص این شرکت وجود ندارد اما برخی از تخلفات در این شرکت اتفاق افتاده که گزارش آن بصورت مفصل تهیه شده و بطور معمول در کمیته ارزیابی عملکرد مدیران کلیدی شرکت در بیمه مرکزی بررسی خواهد شد.

در اطلاعیه بیمه مرکزی آمده است: میزان حقوق، مزایا و اضافه کاری های مدیران عامل، اعضای هیات مدیره، مدیران و حتی کارکنان کلیه شرکت های بیمه ای از طریق مصوبات هیات مدیره شرکت ها در مجامع سالانه آنها تعیین و به امضای رییس هیات مدیره شرکت هم می رسد، باتوجه به اینکه گزارش این مجامع در نهایت به بیمه مرکزی ارسال شده و فرایندهای عملیاتی شدن مصوبات بصورت منطقی طی می شود، مشاهده مستندات دریافتی نشان می دهد که فارغ از میزان پرداختی اختصاص یافته، تخلف قانونی در پرداخت حقوق و مزایا به مدیران شرکت بیمه انجام نشده است.

بیمه مرکزی از رسانه ها خواست در انتشار اخبار از صحت و درستی آن مطمئن نشده اند نسبت به درج آنها اقدام نکنند.

اواسط خردادماه بود که فیش حقوقی مدیرعامل یکی از شرکت های بیمه ای منتشر شد که نشان دهنده دریافت ارقام نجومی 73 و 85 میلیون تومان به نام حقوق به ترتیب در دو ماه نخست فعالیت خود در فروردین و اردیبهشت سال جاری بود. در پی این حادثه هیات مدیره، این مدیرعامل را از سمت خود برکنار کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1696

به "وظیفه بیمه مرکزی، تعیین اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه ای نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظیفه بیمه مرکزی، تعیین اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه ای نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید