اخبار مجلس

ثروتمندان آخ هم نمی گویند!

با وجودی که مدت هاست افزایش سهم مالیات از منابع عمومی دولت، مطالبه اغلب کارشناسان دلسوز بوده و هست، جزئیات نحوه این افزایش، اهمیت بسیار بیشتری نسبت به نفس تغییر دارد.

21 بهمن 1398

وظایف و اختیارات هیات عالی در طرح بانکداری مجلس چیست؟

خبرنگاران: ترکیب 9 نفره هیات عالی براساس طرح بانکداری مجلس وظیفه اتخاذ سیاست های پولی و ارزی و تدابیر کلان برای راهنمایی تسهیلات و اعتبارات بانکی را بر عهده دارد.

19 بهمن 1398

وزیر اقتصاد بیان نمود؛ میزان کاهش فرار مالیاتی در کشور

خبرنگاران: وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: هشت ماهه سال جاری 9 هزار میلیارد تومان از رقم 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وصول شده و درآمدهای مالیاتی دولت افزایش یافته است.

3 بهمن 1398

سفر چهار روزه فرماندار هنگ کنگ به پکن بعد از شکست در انتخابات محلی

کری لام فرماندار هنگ کنگ امروز شنبه برای اولین بار بعد از شکست در انتخابات شوراهای محلی در این جزیره، برای دیدار با مقام های دولت مرکزی چین، این جزیره را به مقصد پکن ترک کرد.

28 آذر 1398

چین سازمان های آمریکایی را به تلافی اقدام اخیر ترامپ تحریم کرد

چین به تلافی قانون حمایت از معترضان هنگ کنگی که اخیرا توسط دونالد ترامپ امضا شد، سازمان های آمریکایی از جمله دیده بان حقوق بشر را تحریم کرد.

23 آذر 1398

راه اندازی مناطق ویژه علم و فناوری بدون احتیاج به صدور مجوز، یکپارچه سازی سامانه های سمات

دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبات جدید در مورد نحوه راه اندازی مناطق ویژه علم و فناوری گفت: با نهایی شدن آیین نامه مناطق ویژه علم و فناوری در شورای عتف، در کمیسیون دایمی این شورا جلسه ای در این خصوص برگزار نخواهد شد.

18 آذر 1398

اجازه ندهیم حتی یک واحد تولیدی تعطیل گردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی در کشور تعطیل گردد.

2 آذر 1398

جلسه غیرمترقبه شورای سنجش با طهرانچی ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مجوز گرفت!

مشکل برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری جلسه فوق العاده شورای سنجش پذیرش دانشجو با این دانشگاه حل شد.

18 آبان 1398

اخطار به ساکنان برج های منطقه 22

خبرنگاران آنلاین:شهردار منطقه 22 پایتخت با اشاره به اخطارهای داده شده به ساکنان برج های این منطقه گفت: هشدار به هیئت مدیره برج اداری ـ تجاری طوبی داده شده و اعلام نموده بودیم که برای برطرف نواقص ایمنی اقدام کند اما هیئت مدیره آن توجهی به این اخطار ننموده...

23 مهر 1398

ترامپ رئیس جمهور فرانسه را احمق توصیف کرد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری به شدت از اقدام پاریس در اعمال مالیات اضافی بر شرکت های بین المللی فناوری اطلاعات مستقر در فرانسه انتقاد کرد و گفت: حماقت ماکرون، اقدامات متقابل علیه این کشور را به همراه خواهد داشت.

6 شهریور 1398

مبانی علمی در گزارش ایران 2040 دانشگاه استنفورد وجود ندارد

پایگاه استنادی جهان اسلام در مقابل گزارش مغرضانه ایران 2040 دانشگاه استنفورد آمریکا، با ارائه مستندات علمی و مورد اتفاق صاحب نظران به این ابهامات پاسخ داد.

17 مرداد 1398

9 روز تا حذف طرح زوج وفرد در پایتخت، همه چیز در خصوص طرح جایگزین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ابعاد مختلف طرح حذف زوج و فرد و طرح جایگزین را که از اول تیرماه اجرایی می گردد را تشریح کرد.

11 مرداد 1398

رد لایحه بودجه، سیگنال منفی به جامعه است

به گزارش خبرنگاران، در جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد در موافقت با کلیات لایحه بودجه، گفت: درآمدهای نفتی در بودجه سال 98 به 21 میلیون دلار کاهش یافته، بنابراین وابستگی بودجه به نفت نیز کاهش می یابد.

24 خرداد 1398

سوالی که در سیلاب گم شد؛ طرح جامع دفع آب های سطحی خرم آباد چه شد

به گزارش خبرنگاران، نوشتن از آبگرفتگی در معابر استان لرستان و به ویژه شهر خرم آباد آنقدر برایمان تکراری شده است که شاید بتوان گفت با این درد ساخته ایم و سوخته ایم و هنوز درمانی برای آن نیافته ایم!

20 خرداد 1398

بازدید پادشاه و رئیس مجلس اسپانیا و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از غرفه ایران

سی و نهمین نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا، صبح امروز چهارشنبه 3 بهمن 97 با حضور پادشاه و رئیس مجلس اسپانیا، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، وزرای گردشگری و نمایندگانی از کشورهای مختلف، در مادرید به طور رسمی افتتاح شد.

11 خرداد 1398

اختصاص 62 هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی کشور در بودجه 98

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر افزایش سهم اعتبارات عمرانی در بودجه 98 تاکید نمود.

19 اردیبهشت 1398