صنایع دستی

باغات، پایلوت مرکز آموزش گلیم بافی در هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با تأکید بر ظرفیت ها و قابلیت های متعدد روستای باغات در زمینه صنایع دستی و گردشگری در راستای برنامه های اجرایی اداره کل به تشریح فعالیت های مرکز صنایع دستی و گردشگری روستای باغات پرداخت.

5 اسفند 1398

اختصاص 25 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های گردشگری ایلام

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام، محمدنورالهی گفت: 22 میلیارد ریال از این اعتبار از محل تملک داراییهای سرمایه ای ملی تخصیص مصوب شده است.

1 اسفند 1398

هرگونه تغییر کاربری در باغستان سنتی قزوین غیرقانونی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: هرگونه تغییر کاربری در باغستان سنتی قزوین که از آثار ثبت شده در فهرست ملی به شمار می رود، غیر قانونی است.

21 بهمن 1398

15 طرح گردشگری کرمانشاه به کشورهای عضو اکو معرفی گردید

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از معرفی 15 طرح گردشگری استان به سرمایه گذاران و کشورهای عضو اکو برای سرمایه گذاری اطلاع داد.

5 بهمن 1398

استقبال مراکز فعال گردشگری از یازدهمین نمایشگاه گردشگری پارس شیراز

مشاور و دبیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پارس، از استقبال گسترده مراکز فعال گردشگری و تکمیل غرفه های نمایشگاه اطلاع داد.

5 بهمن 1398

راه اندازی تشکل حرفه ای راهنمایان گردشگری در لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از راه اندازی تشکل حرفه ای راهنمایان گردشگری استان در آینده نزدیک اطلاع داد.

1 بهمن 1398

بازدید معاون توسعه مدیریت از فرایند ساخت هتل دلتا در گرگان

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همراهی مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه و سرپرست دفتر عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی با حضور در گرگان از هتل 5 ستاره دلتا این شهرستان بازدید کرد.

1 بهمن 1398

دکوراسیون ایرانی خانه مریم و نیما در سوئد

وب سایت چیدانه: معمولا برای آنکه در زندگی و در خانه آرامش و امنیت بیشتری احساس شود، وسایل و عناصری که یادآور خاطرات خوب و رویا های همیشگی است، می تواند این حس را تقویت کند. وسایل ایرانی و سنتی که یادآور کشور و فرهنگ ماست، حسی از عشق به ایران را زنده نگه...

4 آذر 1398

پیغام تسلیت دکتر مونسان به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حسینی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران آن حضرت را تسلیت گفت.

2 آبان 1398

لزوم ارائه راه حل مناسب برای ارزان سازی سفر به سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در نشست کمیته توسعه پایدار گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی که در سالن جلسات موزه منطقه ای این استان برگزار گردید، اظهار کرد: در محرم سال جاری تور فعالان گردشگری کشور به منظور آشنایی...

30 مهر 1398

جشنواره شتر دوکوهانه در بیله سوار آذرماه برگزار می شود

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیله سوار از برگزاری جشنواره شتر دوکوهانه در 9 آذرماه سال جاری در بخش جعفرآباد این شهرستان خبر داد.

26 مهر 1398

استاد ایرانی که آثارش در کاخ سفید است، یک آرزو دارد

خبرنگاران: روزگار عجیبی است و البته ناجوانمرد؛ آموزگاری که روزگارش را وقف تعلیم هنر ایرانی به شاگردانش کرد و مخلوقات دستش الآن در کاخ سفید آمریکا و موزه های بلژیک و کانادا فرهنگ ایران را فریاد می زند؛ الآن در گوشه ای منتظر تحقق آخرین آرزویش است.

20 مهر 1398

چاپ جلد دوم کتاب دایره المعارف دستبافته داری عشایری و روستایی مناطق بردسیر و شهربابک

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از چاپ و انتشار جلد دوم کتاب دایره المعارف دستبافته داری عشایری و روستایی مناطق بردسیر و شهربابک خبر داد.

18 مهر 1398

فعالیت 18 واحد بوم گردی در آذربایجان غربی، پیش بینی صدور 20 مجوز جدید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تاکنون 15 مورد تسهیلات ایجاد واحد بوم گردی به مبلغ 20 میلیارد ریال در وجه متقاضیان استان واریز شده و در هر واحد بوم گردی برا سه نفر اشتغال ایجاد می گردد.

11 مهر 1398

بازدید مونسان از کاروانسرای شهر تاریخی گز و حمام تاریخی گرگاب

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کاروانسرای شهر تاریخی گز و حمام تاریخی گرگاب بازدید کرد.

9 مهر 1398

دکتر مونسان نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد

مجلس شورای اسلامی با 163 رأی موافق از مجموع 255 نماینده حاضر به دکتر علی اصغر مونسان برای تصدی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رأی اعتماد داد تا آخرین رئیس سازمان میراث فرهنگی، نخستین وزیر وزارتخانه جدید باشد.

8 مهر 1398

اجرای 800 طرح مرمت برای آثار تاریخی در استان اصفهان از سال 96

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در جمع اعضای شورای اسلامی استان با ایراد سخنانی از اجرای 500 طرح مرمتی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین 300 طرح مرمت آثار تاریخی توسط فعالان گردشگری و دوستداران میراث فرهنگی در پهنه استان...

7 مهر 1398

بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر به مناسبت هفته میراث فرهنگی

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی از بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر طی روزهای آینده به مناسبت هفته میراث فرهنگی اطلاع داد.

7 مهر 1398

آمادگی استان کرمان برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به آمادگی استان کرمان برای شروع سفرهای نوروزی، توضیح داد: خوشبختانه تا کنون هتل های چهار ستاره و پنج ستاره این استان برای ایام نوروز رزرو شده اند و دیگر مراکز اقامتی این استان نیز اماده...

5 مهر 1398

توزیع اقلام فرهنگی و سرگرمی بین بچه ها سیل زده آق قلایی

به منظور دلجویی و همدردی با خانوادههای سیل زده اقلام فرهنگی و سرگرمی، توسط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آق قلا بین بچه ها سیلزده توزیع شد.

5 مهر 1398
تعداد: (40)